Trwa ładowanie...
de1ou1q

Dziemiany. Gigantyczny pożar. Zaangażowano 24 zastępy straży

Ogromny pożar w Zakładzie Przemysłu Drzewnego Complex w Dziemianach na Pomorzu. W akcji uczestniczą 24 zastępy straży pożarnej i samolot gaśniczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar hali z drewnem
Pożar hali z drewnem (OSP Raduń)
de1ou1q

Jak informuje Radio Gdańsk, pożar wybuchł w hali produkcyjnej. Cały budynek wypełniony drewnem objęty był ogniem. Z informacji straży pożarnej wynika, że zagrożony był pobliski dworzec kolejowy. Silny wiatr przenosił płomienie i pożar rozprzestrzeniał się. - Zagrożony był dworzec i sąsiadujące z zakładem tereny leśne. Nikt nie ucierpiał - mówił w TVP Info st. bryg. Marian Hinca, rzecznik pomorskiej straży pożarnej.

Pożar gasiły 24 zastępy straży pożarnej. Pomagał im samolot gaśniczy. Trasa Kościerzyna-Chojnice jest zablokowana w Dziemianach, na wysokosci ośrodka zdrowia - informuje straż pożarna. Strażacy czerpią wodę do gaszenia z pobliskiego jeziora. Po godz. 14:00 pożar został opanowany. Jednak jak informują strażacy, jego dogaszanie potrwa do wieczora.

de1ou1q

Na razie nie wiadomo, dlaczego ogień pojawił się w hali produkcyjnej. Dzień wcześniej także doszło tam do pożaru. Zapalił się jeden z elementów hali tartaku. Na miejscu było siedem zastępów straży pożarnej.Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Raduniu, to trzeci pożar w tym zakładzie. Pierwszy wybuchł 9 kwietnia.

Zobacz także: Schreiber kpi z okładki tygodnika ze Schetyną

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de1ou1q

Podziel się opinią

Share
de1ou1q
de1ou1q
Więcej tematów