Trwa ładowanie...
d1ml80i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dzielnice mieszkalne Bengazi pod ostrzałem rakietowym

Nieustaleni sprawcy ostrzelali rakietami mieszkalne dzielnice libijskiego miasta Bengazi. W wyniku ataku zginęły co najmniej 2 osoby a 30 zostało rannych - poinformowały lokalne władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzielnice mieszkalne Bengazi pod ostrzałem rakietowym
(PAP/Photoshot, Fot: Hamza Turkia)
d1ml80i

O kontrolę nad Bengazi, największym po Trypolisie miastem Libii, walczy były generał wojsk Kadafiego, który wypowiedział wojnę islamskim fundamentalistom oraz luźny sojusz milicji i byłych bojowników walczących z Kadafim.

Po prawie 4 latach od obalenia dyktatora Muammara Kadafiego, w Libii wciąż panuje chaos. O władzę walczą dwa rywalizujące rządy; jeden uznawany przez społeczność międzynarodową, który kontroluje wschodnią część kraju i drugi pełniący władzę od lata ubiegłego toku w Trypolisie.

Według źródeł medycznych, tylko w styczniu podczas walk zginęło 47 osób a 229 zostało rannych.

d1ml80i

Zobacz także: Egzekucja koptyjskich chrześcijan

d1ml80i

Podziel się opinią

Share

d1ml80i

d1ml80i
Więcej tematów