Trwa ładowanie...
dxvi6s7
#dziejesienazywo Leszek Miller: bardzo możliwe, że PO się rozpadnie

#dziejesienazywo Leszek Miller: bardzo możliwe, że PO się rozpadnie

- Bardzo możliwe, że PO rozpadnie się przed kolejnymi wyborami. Dlatego, że partia, która sprawuje władzę i ją traci, jest poddawana olbrzymiemu ciśnieniu odśrodkowemu - powiedział w programie #dziejesienazywo były premier [ Leszek Miller ]( http://www.money.pl/gospodarka/politycy/miller,leszek,polityk,658.html ).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dxvi6s7

- Politycy zaczną rozpamiętywać, jakie popełniono błędy, rosną antagonizmy między politykami, tworzą się obozy, odżywają zadawnione urazy. A Brutus, właściwie kilku Brutusów, nieustannie ostrzy sztylet - mówił gość Roberta Mazurka.

Na uwagę prowadzącego, że "jeden brutus już się objawił i nawet wygrał, tzn. Grzegorz Schetyna", Miller odpowiedział: - Teraz ci, którzy otrzymali ten sztych, cios - widzą szansę. Teraz wyjmują sztylety i się szykują na tych, którzy ich chcieli zabić.

dxvi6s7

Zapytany, czy Schetyna jest w stanie tę partię utrzymać, były premier stwierdził, że "zależy jakie będą sondaże, bo polską polityką w dużej mierze rządzą sondaże". - Jeżeli będzie zjazd, to się skończy tak jak w AWS. W pewnym momencie, kiedy te sondaże były bardzo niskie, wyłoniła się grupa ratunkowa, która spuściła szalupę obok tonącego statku i się na nią przesiadła. Ta szalupa nazywała się Platforma Obywatelska - wyjaśnił Miller.

Przypomniał, że "kiedy SLD miało kłopoty, to się wyodrębniła grupa i wsiadła na szalupę z napisem SdPL". - To nie musi być tak, że ludzie z PO będą przechodzili do innej partii np. do Nowoczesnej - tym bardziej, że tam krzywią się na takie transfery. Oni mogą po prostu utworzyć nowe ugrupowanie - ale nie teraz, tylko parę miesięcy przed wyborami. Dlatego, że wszystkie doświadczenia pokazują, że jak politycy sejmowi myślą o kolejnej kadencji i chcą utworzyć nowe ugrupowanie, to powinni to zrobić 8-9 miesięcy przed wyborami - podsumował gość #dziejesienazywo.

dxvi6s7

Podziel się opinią

Share

dxvi6s7

dxvi6s7
Więcej tematów