Trwa ładowanie...

#dziejesienazywo Kownacki: szczyt NATO w Warszawie będzie sukcesem Polski

- Gdybyśmy pozostali przy oczekiwaniach poprzedniej ekipy, to nie wiem czy szczyt NATO w Warszawie w ogóle by się odbył. Opozycja jeszcze jakiś czas temu straszyła przed organizacją i efektem tego szczytu. Gdybyśmy polegali na poprzedniej ekipie i tym co zrobili w sferze dyplomatycznej, organizacyjnej, to dzisiaj mielibyśmy do czynienia z wielką kompromitacją Polski. A ja jestem przekonany, że to będzie sukces organizacyjny i dyplomatyczny Polski - powiedział w programie #dziejesienazywo wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

d3i1plx

Jak podkreślał polityk PiS, takie ustalenia, jak te dotyczące szczytu NATO, są przygotowywane miesiącami. - To jest żmudna praca, szereg negocjacji, kilkadziesiąt jak nie kilkaset spotkań na różnym szczeblu, żeby dopiąć wszystko - mówił Kownacki.

- Ten szczyt ma bardzo ważne znaczenie. Od wielu lat sytuacja międzynarodowa jest bardzo trudna. Niestety duża część państw europejskich, NATO-wskich, nie dostrzega zagrożenia z flanki wschodniej. Bardziej patrzy na południe Europy - mówił wiceminister. Zapytany, czy ma na myśli Niemcy, Kownacki odpowiedział: - To widać jak państwa się zachowują. Widać sondaże w Niemczech. Co myśli społeczeństwo, a niestety decyzje polityków są wypadkową ocen społeczeństwa.

- Blisko połowa obywateli uważa, że jest zagrożenie ze strony rosyjskiej, a jednocześnie nie chce nic zrobić, żeby uczestniczyć w działaniach na flance wschodniej. Ćwiczenia Anakonda, które były ostatnio w Polsce, również były krytykowane. Czyli to jest bardzo zły kierunek w niektórych państwa europejskich, które widząc zagrożenie, nie chcą wykonywać tych zobowiązań sojuszniczych, które są również w ich interesie - podkreślił wiceszef MON w #dziejesienazywo.

d3i1plx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i1plx
Więcej tematów