Trwa ładowanie...
d4dpyoa
d4dpyoa

#dziejesienazywo. Kontrowersje wokół bp. Juliusza Paetza. Dlaczego w sprawie musiał interweniować Watykan?

O godz. 9.00 w #dziejesienazywo: kontrowersje wokół udziału bp. Juliusza Paetza podczas obchodów jubileuszu chrztu Polski. Dlaczego w sprawę musiał zaangażować się sam papież? Czy Kościół chce naruszenia kompromisu aborcyjnego? Spróbujemy też ocenić organizację Światowych Dni Młodzieży. Czy jest konflikt na linii państwo - Kościół ws. organizacji tego spotkania?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4dpyoa

W programie również: awantura w Sejmie, głosowanie "na cztery ręce", odejścia z klubu Kukiz’15 i prezydent domagający się informacji w sprawie zajść w Parlamencie czyli o co chodzi w zamieszaniu z wyborem sędziego TK?

Czego słuchał Mieszko I w czasach chrztu Polski, a czego słuchamy dziś czyli jak przez wieki zmieniała się muzyka i gusta muzyczne Polaków?

d4dpyoa

Gośćmi Roberta Mazurka będą: Franciszek Longchamp de Berier (członek zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski), Wojciech Szacki ("Polityka Insight"), Łukasz Mężyk (300polityka.pl) oraz Jacek Hawryluk (Polskie Radio).

W drugiej części programu zapraszamy na dwa reportaże Agnieszki Kopacz. W pierwszym poznamy historię 2,5-letniego Cypriana z Helu. Chłopiec ma bardzo poważną wadę mózgu, cierpi też na lekooporną padaczkę. Jego rodzice do 2 maja muszą wpłacić pieniądze na kosztowną diagnostykę syna w klinice w Niemczech. Potrzeba na to ponad 300 tys. zł.

Kolejny reportaż będzie poświęcony nietypowym rowerzystom, którzy... nie widzą przeszkód. Czy niewidome osoby skazane są tylko na życie w ciemności? Wiele z nich próbuje z niej wyjść. 26-letni Bartłomiej Tumiłowicz z Krakowa jest jedną z osób, które im w tym pomagają.

Zapraszamy do udziału w dyskusji. Czekamy na opinie i pytania na Twitterze i Facebooku. Wpisujcie je na swoich profilach z dopiskiem - #dziejesienazywo. Będziemy je cytować podczas programu.

d4dpyoa

Podziel się opinią

Share
d4dpyoa
d4dpyoa
Więcej tematów