Trwa ładowanie...
d3x59qv
#dziejesienazywo Dominik Tarczyński: nie ma żadnych porażek rządu PiS. Zrobiliśmy więcej, niż zapowiadaliśmy
Natalia Durman

#dziejesienazywo Dominik Tarczyński: nie ma żadnych porażek rządu PiS. Zrobiliśmy więcej, niż zapowiadaliśmy

- Wszystko można by zrobić lepiej. Można było dać 5000 zł na dziecko, a nie 500 zł. Można było to zrobić w ciągu miesiąca, a nie stu dni. Ale to tylko teoria. Pracujemy w warunkach, w których zastaliśmy państwo po ośmiu latach rządów PO i musimy w tych warunkach pracować. PO mówiła: nie ma pieniędzy na ten projekt. Skoro nam się udało, to mówią: trzeba było dać wszystkim. Jakaś schizofrenia polityczna. Moim zdaniem nie ma porażek i nie ma obszaru, w którym mielibyśmy katastrofę. Możemy pracować nad wieloma aspektami, chociażby podatkiem od sieci handlowych. Ale nie ma żadnej porażki, mówię to absolutnie odpowiedzialnie - podsumował w #dziejesienazywo pół roku rządu PiS poseł Dominik Tarczyński.
Share
d3x59qv

Julia Pitera (PO) oznajmiła z kolei, że część sukcesu programu 500+ leży po stronie samorządów. - Gdyby nie sprawność instytucji samorządu terytorialnego, które tak bardzo próbuje rozchrzanić PiS, to ten program nie mógłby być realizowany - podkreśliła.
- W Warszawie, gdzie 500+ jest wypłacane w najgorszym rytmie, rządzi PO. Robią to celowo i to się obróci przeciwko PO. Bo wiemy, że w wielu miastach, gdzie rządzi PO, jest problem z wypłatą - ripostował Tarczyński.

Szydło: wiele udało się zrealizować

d3x59qv

- Obowiązkiem władzy jest rozliczanie się z deklaracji, mówienie jasno o swych działaniach; wiele udało się zrealizować, ale trzeba też wyciągać wnioski z błędów własnych i poprzedników - mówiła we wtorek premier Beata Szydło, podsumowując pół roku rządu. Rozliczać będą nas obywatele - dodała.

Według premier każdy z ministrów ma poczucie, że wiele udało się zrealizować. Ale też - przyznała - "nie jest tak, że nie popełniamy błędów, czy nie podejmujemy działań, które wymagają pewnej korekty".

- Dwie uchwalone ustawy, cztery kolejne projekty w parlamencie; siedem podpisanych rozporządzeń, a kolejne 19 w trakcie prac - to działania legislacyjne MRPiPS w pierwszym półroczu rządów PiS. Wśród osiągnięć resortu jest m.in. program 500 plus - wskazała premier.

d3x59qv

Podziel się opinią

Share
d3x59qv
d3x59qv
Więcej tematów