Trwa ładowanie...
dlu3lny
#dziejesię16:50 Ptasia grypa w Polsce. Wirus H5N8 nie jest groźny dla ludzi

#dziejesię16:50 Ptasia grypa w Polsce. Wirus H5N8 nie jest groźny dla ludzi

Ptasia grypa niedaleko Gorzowa, Barbórka w cieniu tragedii po śmierci górników oraz Betlejem, które jest już gotowe na Boże Narodzenie - to najważniejsze tematy, które w dzisiejszym programie #dziejesię16:50 poruszył Maciej Orłoś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dlu3lny

Na jednej z ferm w lubuskiem w Deszcznie pod Gorzowem Wlkp. padło kilkaset gęsi. Zwołano sztab kryzysowy, a teren został zabezpieczony przez służby. W miejscu wykrycia wirusa pracują weterynarze, sanepid i strażacy. Wokół fermy, na której wykryto ptasią grypę, zorganizowano dwie strefy bezpieczeństwa. Obszar zagrożony ma promień ok. 10 km. Służby skupiają się na tym, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Ile zjazdów, tyle wyjazdów - tego życzą sobie górnicy, którzy dziś mają święto, czyli Barbórkę. W wielu śląskich miastach odbyły się tradycyjne, górnicze uroczystości. Są jednak obchodzone skromniej niż zwykle, na znak solidarności po wtorkowej katastrofie w kopalni Rudna w Polkowicach, gdzie zginęło 8 górników. NA Śląsku była też premier Beata Szydło, która odwiedziła rodzinne Brzeszcze i górników pracujących w tamtejszej kopalni.

Betlejem gotowe na święta. W mieście, w którym urodził się Jezus Chrystus, przy świątyni narodzenia rozbłysła choinka i stanęła szopka. Do Betlejem zmierzają wierni i turyści z całego świata. W tych wyjątkowych okolicznościach chcą przeżywać jedno z najważniejszych świąt chrześcijaństwa.

Oprac. Magdalena Wojnarowska

dlu3lny

Podziel się opinią

Share
dlu3lny
dlu3lny
Więcej tematów