Trwa ładowanie...
dzl0zet

Dziecko w reklamówce. 18-latka odpowie za zabójstwo

Do sądu okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia ws. śmierci noworodka. Mieszkance powiatu nowomiejskiego grozi nawet dożywocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sprawie skazano już partnera kobiety. (East News)
dzl0zet

Prokuratura poinformowała o zakończeniu postępowania ws. zabójstwa dziecka. 18-letnia kobieta została oskarżona o pozbawienie życia swojego nowo narodzonego syna.

Sprawa dotyczy wydarzeń z marca 2018 roku. To wtedy mieszkanka powiatu nowomiejskiego (województwo warmińsko-mazurskie) przyniosła do szpitala dziecko z reklamówce. Noworodek nie żył. 16-letnia wówczas matka twierdziła, że dziecko urodziło się martwe.

dzl0zet

Sekcja zwłok wykazała jednak, że wersja kobiety może nie być zgodna z prawdą. Zdaniem biegłych, doszło bowiem do "fizjologicznego przedwczesnego rozwiązania ciąży".

"Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 8 lat, kara 25 lat więzienia albo dożywotniego pozbawienia wolności" - informuje RMF FM.

Zobacz też: Konwencje PiS i KO. Rożnica bije po oczach

Wcześniej w sprawie zapadł już jeden wyrok. Pod koniec 2018 roku partner kobiety Karol B. został skazany za "nakłanianie i doprowadzenie do przerwania ciąży w sytuacji, gdy poczęte dziecko było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki". Sąd zdecydował wtedy o wymierzeniu kary trzech miesięcy pozbawienia wolności, roku ograniczenia wolności i prac społecznych.

dzl0zet

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzl0zet

Podziel się opinią

Share

dzl0zet

dzl0zet
Więcej tematów