Trwa ładowanie...
daz8zqa

Dziecko i dwóch dorosłych spłonęło w Świdwinie

Dwóch dorosłych mężczyzn i dwuletnia dziewczynka zginęło w pożarze kamienicy w Świdwinie (Zachodniopomorskie). Trzy osoby zostały ranne. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Bada je specjalna komisja.

daz8zqa
daz8zqa

Jak powiedział rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Dariusz Borek, o palącym się poddaszu budynku straż została powiadomiona pięć minut po północy. W gaszeniu pożaru uczestniczyło łącznie 46 strażaków z PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej. Akcja trwała ponad pięć godzin.

W kamienicy znajdowało się łącznie dziewięć mieszkań, w których żyło 10 rodzin. Wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani. Spaleniu uległy dwa mieszkania znajdujące się na poddaszu.

Trzy osoby zostały hospitalizowane. Dwie z nich przewieziono do Połczyna Zdroju, trzecią na oddział oparzeniowy do Gryfic. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie Krzysztof Chojnacki powiedział, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Chojnacki dodał, że inspektor nadzoru budowlanego wyłączył kamienicę, w której nie ma obecnie prądu i gazu, z użytkowania. Władze Świdwina zapewniły mieszkańcom lokalne zastępcze w internacie miejscowego Zespołu Szkół Rolniczych.

daz8zqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daz8zqa
Więcej tematów