Trwa ładowanie...
d4140kf
dzieci

Dziecięca prostytucja od nowego roku legalna w USA. Efekty mogą być fatalne

O zmiany apelowały organizacje pozarządowe, które chciały uchronić prostytuujących się nastolatków od więzienia. Tyle tylko, że skorzystać na tym mogą sutenerzy, bo "mniej czasu w więzieniu oznacza więcej pieniędzy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Wikimedia)
d4140kf

Jak donosi "Washington Examiner", od 1 stycznia 2017 r. dziecięca prostytucja będzie legalna w Kalifornii. Do tej pory osoby poniżej 18. roku życia, jeśli uprawiały seks za pieniądze, były karane za prostytucję. Teraz już tak nie będzie.

Organizacjom domagającym się nowych zapisów prawa zależało na ochronie dzieci. Chodziło o to, żeby młodzież zmuszana przez sutenerów do seksu, nie była za to dodatkowo karana pobytem za kratkami. Paradoksalnie jednak, skutki mogą być fatalne.

Jak podkreślają amerykańskie media, sutenerzy wciąż będą działać nielegalnie w ukryciu przed policją, ale zwerbowani przez nich nieletni nie będą już przez nikogo "nękani". A "mniej czasu w więzieniu, oznacza większy zarobek". Zyskają więc przestępcy, których prawo zachęci do "werbowania" kolejnych nieletnich, a młodzież zostanie pozostawiona sama sobie.

Około tysiąca dzieci jest aresztowanych w USA co roku za uprawianie prostytucji.

oprac. Patryk Skrzat

d4140kf

Podziel się opinią

Share

d4140kf

d4140kf
Więcej tematów