ycipk-33c7l2

Dzieci bez szczepień z mniejszymi szansami na miejsce w żłobku

Radni PO i PSL z Częstochowy przegłosowali uchwałę, według której rodzice zaszczepionych dzieci dostaną dodatkowe punkty przy rekrutacji do państwowych żłobków. Podobne rozwiązanie przyjęli przed tygodniem radni z mazowieckiego Piastowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podobne przepisy chcą wprowadzić także inne miasta
Podobne przepisy chcą wprowadzić także inne miasta (Fotolia)
ycipk-33c7l2

Jak podaje Polsat News, liczba odmów szczepień w Częstochowie przez ostatnie lata mogła wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie. Uchwała rady miasta ma być jednym ze sposobów walki z tendencją do nieszczepienia dzieci. Zgodnie z nią, do publicznych żłobków w Częstochowie przyjmowane byłyby tylko zaszczepione dzieci. One też przy rekrutacji do publicznych przedszkoli mogłyby liczyć na preferencyjne warunki.

Za wprowadzeniem zmiany głosowali radni PO, SLD oraz około połowa rajców z PiS. - Nikt nie ma wątpliwości, co do konieczności szczepień dzieci, tu myślę, że wszyscy byliśmy zgodni. Wątpliwość dotyczy tylko zakresu przyjęcia prawa lokalnego - stwierdziła radna PiS Monika Pohorecka.

ycipk-33c7l2

Zobacz także: Posłanka PO odczytała uchwałę o Adamowiczu. Senat ją odrzucił

Podobne regulacje wprowadzono w zeszłym tygodniu w Piastowie (woj. mazowieckie). Tam dotyczą one przyjęcia do przedszkoli publicznych. Uchwały uzależniające przyjęcie do żłobków i przedszkoli od spełnienia obowiązku szczepień planują przegłosować również samorządowcy z Sosnowca, Poznania, czy Szczecina.

Nad ogólnopolskim, systemowym rozwiązaniem kwestii szczepień pracuje Obywatelska Inicjatywa "Szczepimy - bo myślimy". Organizacja zapowiada zbiórkę podpisów pod projektem ustawy regulującym sprawę szczepień.

ycipk-33c7l2

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33c7l2

ycipk-33c7l2
ycipk-33c7l2