WP

Dzido kandydatem na prezydenta Warszawy

Henryk Dzido będzie kandydatem na prezydenta Warszawy partii Samoobrona Ruch Społeczny - poinformował jej dotychczasowy przewodniczący Sławomir Izdebski. Jak
wyjaśnił, podczas trwającego właśnie Nadzwyczajnego Zjazdu partii
zdecydowano również, że Dzido będzie nowym przewodniczącym
ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzido kandydatem na prezydenta Warszawy
(PAP)
WP

Henryk Dzido ma 65 lat, wcześniej związany był z Samoobroną Andrzeja Leppera. W poprzedniej kadencji Sejmu był senatorem. W 2002 roku startował w wyborach na prezydenta Warszawy - wówczas był kandydatem Samoobrony.

W lipcu tego roku łódzkie struktury Samoobrony RS informowały, że Dzido będzie ich kandydatem na prezydenta Łodzi. Pytany, dlaczego kandydowanie w Łodzi zamienił na kandydowanie w Warszawie powiedział, że podporządkował się decyzji zjazdu partii.

Zjazd uznał, że powinienem startować w Warszawie (...) wola zjazdu, jest wolą znacznie wyższego szczebla od woli organizacji łódzkiej - powiedział.

WP

Izdebski zapowiedział również wystawienie przez Samoobronę RS kandydatów w wyborach samorządowych w największych miastach.

Jak podkreślił, zadaniem partii "jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku, a wygrana z partią Leppera w Warszawie jest w zasięgu ręki".

Zapleczem kadrowym ugrupowania ma być Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych.

Izdebski nie wykluczył koalicji z Samoobroną Leppera. Jak zaznaczył, to działacze na szczeblu samorządowym będą decydować, z kim tworzyć koalicje. Dodał jednak, że w wyborach do sejmików wojewódzkich to rada krajowa zdecyduje z kim pójść do wyborów.

WP

Samoobrona Ruch Społeczny istnieje od marca. Utworzona została przez osoby wyrzucone przez Leppera i skonfliktowane z władzami Samoobrony.

Polub WP Wiadomości
WP
WP