Działo się w piątek w nocy. Wraca sprawa dziewczyny zaginionej w Watykanie
Prezentujemy zestawienie wydarzeń z minionej nocy. Zebraliśmy kilka najważniejszych faktów.
* Watykan dzieli się nowymi ustaleniami dotyczącymi zaginionej dziewczynki. Stolica papieska poinformowała, że Prokuratura Naczelna w Rzymie, która prowadzi śledztwo, została zapoznana z nowymi ustaleniami w sprawie losu Emanueli Orlandi, która w tajemniczych okolicznościach zaginęła w 1983 roku w Rzymie.
Emanuela, 15-letnia dziewczyna, której ojciec był urzędnikiem państwowym w Watykanie, zniknęła bez śledu. Twierdzono, że została porwana, a celem porywaczy miało być wymienienie jej na Mehmeta Ali Ağcę, podejrzanego o nieudaną próbę zabójstwa papieża Jana Pawła II. Ağca przebywał w owym czasie w więzieniu we Włoszech.
* Prawdziwi odkrywcy": świat składa hołd ludziom zabitym w "katastrofalnej implozji" łodzi podwodnej Titan. Jak podaje "Guardian", rodziny, przyjaciele i współpracownicy zapamiętają Stocktona Rusha, Hamisha Hardinga, Shahzadę i Sulemana Dawoodów oraz Paula-Henri Nargeoleta - pięć osób które, jak się obecnie uważa, zginęły natychmiast w katastrofalnej implozji łodzi podwodnej Titan podczas podróży do Titanica.
* Do Arabii Saudyjskiej przybywają pielgrzymi. Ludzie napływają drogą powietrzną, morską i lądową. Według wstępnych szacunków na pielgrzymkę wybrało się już ponad 1,5 miliona osób.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dynamiczna pogoda, ale tylko przez chwilę. Mamy najnowszą prognozę
Krajowe służby monitorują tę okazjonalną migrację do Mekki. W ramach projektu Mecca Road w ostatnim czasie wprowadzono uproszczenie procedur wizowych i ruchu pielgrzymów na przejściach granicznych.
Działo się, gdy spałeś. Wydarzenia czwartkowej nocy
* Australia daje Twitterowi 28 dni na usunięcie "nienawistnych treści". Jeśli narastająca "mowa nienawiści" nie zniknie w ciągu 28 dni, platforma zostanie ukarana grzywną. Jak podaje ABC News, Julie Inman Grant, szefowa Biura E-Security, zagroziła wymierzeniem grzywny w wysokości 700 tysięcy dolarów australijskich za każdy dzień opóźnienia.
* Amerykańskie agencje donoszą, że Hunter Biden, syn prezydenta USA Joe Bidena, pojawi się w sądzie 26 lipca, by dokonać ugody z Departamentem Sprawiedliwości w sprawie opłat podatkowych. Na mężczyźnie ciążą zarzuty posiadania broni i używania narkotyków. Jego prawnik, Christopher Clark, oświadczył, że klient weźmie odpowiedzialność za swoje przewinienia.