Trwa ładowanie...
d2kd11f

Dżakarta: Wahid okupuje pałac prezydencki

Usunięty w poniedziałek z urzędu prezydent Indonezji Abdurrahman Wahid odmawia opuszczenia pałacu prezydenckiego w Dżakarcie i uznania wyboru na nowego szefa państwa dotychczasowej wiceprezydent Megawati Sukarnoputri.

Share
d2kd11f

Wahid uznał poniedziałkowe nadzwyczajne posiedzenie Doradczego Zgromadzenia Ludowego (które jest odpowiedzialne za wybór prezydenta Indonezji) za niekonstytucyjne i nieważne; odmówił podporządkowania się jego decyzjom. Zapowiedział też, że nie ma zamiaru wynieść się z rezydencji głowy państwa.

We wtorek wokół pałacu demonstrowała grupa kilkuset zwolenników 61-letniego i prawie niewidomego Wahida, który dotąd nie zareagował oficjalnie na usunięcie go z urzędu. Tylko raz w poniedziałkowy wieczór pokazał się w oknie rezydencji, pozdrawiając demonstrantów.

Współpracownicy prezydent Megawati oraz przedstawiciele parlamentu mówią, że bardzo chcą uniknąć konfrontacji i siłowego zakończenia impasu.

W zgodnej opinii komentatorów, usunięcie Wahida z pałacu będzie pierwszym z wielu trudnych wyzwań stojących przed prezydent Megawati Sukarnoputri.(pł)

d2kd11f

Podziel się opinią

Share
d2kd11f
d2kd11f
Więcej tematów