Trwa ładowanie...

Dyrektorka technikum zawieszona. Ukradła pieniądze z WOŚP

Szefowa tarnowskiej szkoły średniej przywłaszczyła ponad 5,5 tys. zł. Prezydent miasta Roman Ciepela zdecydował o zawieszeniu dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych z dniem natychmiastowym.

Share
Dyrektorka technikum zawieszona. Ukradła pieniądze z WOŚP
Źródło: East News, fot: Artur Szczepanski
d4ei46k

Kobieta wpadła po tym, jak wolontariusze mieli zastrzeżenia co do sposobu przeliczania gotówki - informuje tvn24.pl. - Pieniądze były rozliczane w gabinecie dyrektorki szkoły, która pełniła funkcję koordynatora szkolnego sztabu WOŚP. Uczeń liczył bilon, a szefowa szkoły banknoty. Po przeliczeniu kwota była wpisywana do protokołu - opisuje prokurator Marcin Stępień.

Ostatecznie pojawiła się na nim jedynie suma zawierająca bilon od darczyńców. Po paru dniach kobieta przyniosła brakującą gotówkę w banknotach tłumacząc, że się pomyliła i zapomniała wpłacić kwotę z finału zbiórki, wynoszącą 5733 zł. Prokuratura postawiła szefowej szkoły zarzuty. Dyrektorka nie przyznała się do winy, ale złożyła obszerne wyjaśnienia.

Zobacz także: Przez analfabetyzm swoich obywateli ten kraj traci miliard euro!

Prezydent Tarnowa na podstawie przepisów Karty Nauczyciela zdecydował o półrocznym zawieszeniu kobiety w pełnionych obowiązkach. Na tyle maksymalnie pozwalają przepisy, jednak kara może został przedłużona w przypadku, gdy postępowanie karne będzie nadal prowadzone. Dyrektorka ma 14 dni na odwołanie. Za kradzież grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ei46k

Podziel się opinią

Share
d4ei46k
d4ei46k
Więcej tematów