Trwa ładowanie...
d42uz19
IAR

Dyrektor zoo z Krakowa Józef Skotnicki chce uratować duńską żyrafę

Władze krakowskiego zoo chcą uratować przed egzekucją kolejną żyrafę z Danii. Po tym jak w ogrodzie zoologicznym w Kopenhadze zastrzelony został samiec Marius, na podobny pomysł wpadły władze zoo na Półwyspie Jutlandzkim. Chcą zabić zwierzę, bo nie mają miejsca w ich ogrodzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żyrafa Marius, którą zastrzelono w zoo w Kopenhadze
Żyrafa Marius, którą zastrzelono w zoo w Kopenhadze (PAP/EPA, Fot: Keld navntoft)
d42uz19

Władze krakowskiego zoo, które starały się ocalić Mariusa, teraz chcą przygarnąć zagrożonego samca z jutlandzkiego ogrodu. - Nie można mordować zwierząt z tak błahej przyczyny - bulwersuje się Józef Skotnicki, dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego. - Nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Dla mnie jest to niepojęte i zaprzecza idei istnienia ogrodu zoologicznego - dodaje.

Władze zoo w Kopenhadze nie odpowiedziały na propozycje, aby to krakowskie zoo przygarnęło Mariusa. Duńczycy zdecydowali się zabić zdrową dwuletnią żyrafę, aby nie mogła się rozmnażać,bo miała "złe geny". Zdaniem dyrektora Skotnickiego na oczach dzieci dokonano "bestialskiej egzekucji". Dyrektor Józef Skotnicki złożył już oficjalny protest w sprawie uśmiercenia żyrafy w Kopenhadze do międzynarodowej organizacji zrzeszającej ogrody zoologiczne.

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów