Trwa ładowanie...

Dyrektor Muzeum Polin bez kontraktu. Minister Kultury nie przedłużył mu umowy

Piotr Gliński chce zorganizować konkurs na nowego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Wicepremier nie jest zadowolony z dotychczasowego szefa prof. Dariusza Stoli, którego kontrakt wygasa za kilkanaście dni.

Share
Dyrektor Muzeum Polin bez kontraktu. Minister Kultury nie przedłużył mu umowy
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dmqc8rw

Prof. Dariusz Stola nie ma zaufania ze strony Piotra Glińskiego. Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Polin miał narazić się obecnej władzy m.in. negatywną oceną nowelizacji ustawy o IPN - podaje portal warszawa.wyborcza.pl. Dodatkowo zainicjował projekt poświęcony mowie nienawiści. Na wystawie podano przykłady internetowego hejtu publicystów TVP. Stola został oskarżony o szkalowanie Polski.

Za warszawskie muzeum odpowiada Ministerstwo Kultury, Urząd miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny. Pomiędzy organizacjami musi istnieć zgoda co do wyboru dyrektora i zastępców. Przeciwko Stoli był resort Glińskiego. W wyniku braku porozumienia zdecydowano, że nowy szef Polin zostanie wybrany w ramach konkursu. Jego dotychczasowy dyrektor zamierza wystartować w rywalizacji.

Zobacz także: Konferencja w Warszawie od kuchni. Dziennikarze są oburzeni

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmqc8rw

Podziel się opinią

Share
dmqc8rw
dmqc8rw
Więcej tematów