Trwa ładowanie...
d13jwmf

Dyrektor Muzeum Polin bez kontraktu. Minister Kultury nie przedłużył mu umowy

Piotr Gliński chce zorganizować konkurs na nowego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Wicepremier nie jest zadowolony z dotychczasowego szefa prof. Dariusza Stoli, którego kontrakt wygasa za kilkanaście dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Stola planuje ponownie wystartować w konkursie na dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin
Dariusz Stola planuje ponownie wystartować w konkursie na dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d13jwmf

Prof. Dariusz Stola nie ma zaufania ze strony Piotra Glińskiego. Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Polin miał narazić się obecnej władzy m.in. negatywną oceną nowelizacji ustawy o IPN - podaje portal warszawa.wyborcza.pl. Dodatkowo zainicjował projekt poświęcony mowie nienawiści. Na wystawie podano przykłady internetowego hejtu publicystów TVP. Stola został oskarżony o szkalowanie Polski.

Za warszawskie muzeum odpowiada Ministerstwo Kultury, Urząd miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny. Pomiędzy organizacjami musi istnieć zgoda co do wyboru dyrektora i zastępców. Przeciwko Stoli był resort Glińskiego. W wyniku braku porozumienia zdecydowano, że nowy szef Polin zostanie wybrany w ramach konkursu. Jego dotychczasowy dyrektor zamierza wystartować w rywalizacji.

d13jwmf

Zobacz także: Konferencja w Warszawie od kuchni. Dziennikarze są oburzeni

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13jwmf

Podziel się opinią

Share
d13jwmf
d13jwmf
Więcej tematów