Trwa ładowanie...
d2mbs3t

Dyrekcja szkoły z zarzutami. Pomagali pisać egzamin

Zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych oraz przekroczenia uprawnień w związku z przebiegiem egzaminu gimnazjalnego w jednym z radomskich gimnazjów postawiła prokuratura dyrekcji tej szkoły. Według prokuratury dyrektorka i jej zastępca pomagały uczniom w pisaniu egzaminu.

d2mbs3t
d2mbs3t

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz zarzuty usłyszała dyrektorka gimnazjum Zofia K. i jest zastępczyni Justyna W.

Zarzuty mają związek z egzaminem gimnazjalnym w części matematyczno-przyrodniczej oraz humanistycznej, który odbył się w kwietniu 2009 r.

Dyrektorki, z racji pełnionych funkcji, przewodniczyły szkolnemu zespołowi egzaminacyjnemu. Według prokuratury, nauczycielki przekroczyły swoje uprawnienia, ponieważ w trakcie egzaminu udostępniły zdającym uczniom kartki z rozwiązaniami zadań oraz podpowiadały im.

Jak wyjaśniła Chrabąszcz zarzuty dotyczą niedopełnienia obowiązków służbowych wynikających z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Odnoszą się one do procedur organizowania i przeprowadzania egzaminów, m.in. po to, by zapobiegać niesamodzielnej pracy uczniów.

Zofia K. i Justyna W. nie przyznały się do stawianych zarzutów i odmówiły składania wyjaśnień. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

d2mbs3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbs3t
Więcej tematów