Trwa ładowanie...
d47gxdq

Dyplomy uczelni ważne na Litwie i w Polsce


Jeszcze w tym roku polski i litewski resort oświaty zamierzają podpisać umowę o wzajemnym uznawaniu dyplomów wyższych uczelni - powiedział we wtorek litewski minister oświaty i nauki Algirdas Monkevicius.

d47gxdq
d47gxdq

Monkevicius spotkał się we wtorek z minister edukacji narodowej i sportu Krystyną Łybacką.

W jego opinii współpraca między resortami obydwu krajów przebiega dobrze, a wtorkowe spotkanie z Łybacką ocenił bardzo pozytywnie. Monkeviciusowi zależy przede wszystkim na rozwinięciu współpracy naukowej. Zapowiedział, że spotka się z Łybacką w Wilnie w drugiej połowie tego roku, kiedy ma zostać podpisana umowa o wzajemnym uznawaniu dyplomów wyższych uczelni oraz kwalifikacji zawodowych.

Szefowie resortów oświaty rozmawiali też o szkołach dla mniejszości narodowych w Polsce i na Litwie. Na spotkaniu obu ministrów poruszano też temat litewskich szkół w Polsce.

Ministrowie umówili się też, że przed rozpoczęciem wizyty na Litwie spotkają się w Puńsku, gdzie wspólnie otworzą klasę internetową, następnie zaś razem pojadą do Wilna, gdzie otworzą taką samą klasę w szkole, w której uczą się Polacy. (an)

d47gxdq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47gxdq
Więcej tematów