Trwa ładowanie...

Dymisja w rządzie Ukrainy. Jest oświadczenie

Ukraiński wiceminister obrony podał się do dymisji w związku ze skandalem korupcyjnym - przekazała agencja AFP. Ministerstwo zapewnia, że "medialne oskarżenia są bezpodstawne".

Dymisja w rządzie Ukrainy. W tle oskarżenia o korupcjęDymisja w rządzie Ukrainy. W tle oskarżenia o korupcjęŹródło: Licencjodawca
d1buyrc
d1buyrc

Wiceminister obrony Ukrainy Wiaczesław Szapowałow podał się do dymisji po tym, jak w przestrzeni publicznej pojawiły się oskarżenia o korupcję. Wiceminister odpowiedzialny był za zaopatrzenie żołnierzy w żywność i sprzęt. Zarówno Szapowałow, jak i ukraiński MON zapewniają, że "medialne oskarżenia są bezpodstawne".

"Wiaczesław Szapowałow, który odpowiadał za zabezpieczenie tyłowe Sił Zbrojnych Ukrainy (SZU), poprosił o zwolnienie z zajmowanego stanowiska, by nie stwarzać zagrożeń dla stabilnego zabezpieczenia SZU w wyniku kampanii oskarżeń, związanych z zakupami usług żywieniowych" - przekazało w komunikacie ukraińskie ministerstwo obrony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspert nie ma złudzeń. "Rosjanie popierają wojnę"

W oświadczeniu na stronie internetowej ministerstwa obrony stwierdzono, że rezygnacja Szapowałowa była "godnym czynem". Chodziło o to, by pomóc zachować zaufanie do ministerstwa - ocenia Reuters.

d1buyrc

"Nie zważając na to, że oskarżenia są bezpodstawne, podanie Szapowałowa o zwolnienie jest godnym krokiem w tradycjach europejskiej i demokratycznej polityki oraz dowodem na to, że interesy obrony są wyższe od gabinetów czy stanowisk" - podkreślono w komunikacie.

Ukraińskie ministerstwo obrony wszczęło kontrolę

W niedzielę ministerstwo obrony Ukrainy oświadczyło, że publikacje mediów o kontraktach na dostawy żywności dla wojska po zawyżonych cenach zawierają "przejawy manipulacji", ale dodało, że rozpoczęło kontrolę i przedstawi dane o zakupach.

Wcześniej portal ZN.UA podał, że ministerstwo obrony zawarło kontrakt na dostawy żywności i usługi żywienia zbiorowego, w którym koszty produktów przekraczają detaliczne ceny żywności nawet trzykrotnie. Umowa dotyczyła dostaw na 2023 rok dla jednostek stacjonujących daleko od linii frontu.

Źródło: PAP

d1buyrc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1buyrc
Więcej tematów