Trwa ładowanie...

Dwóch Polaków obrzuciło muzułmanów w meczecie bekonem

• Dwóch Polaków w wieku 21 i 28 lat weszło do meczetu Al-Rahman w Camden w Londynie
• Mężczyźni obrzucili wieprzowiną modlących się w tym czasie muzułmanów
• Cały incydent został zgłoszony policji, która zatrzymała obu napastników
• Spożywanie wieprzowiny jest zabronione w islamie

Dwóch Polaków obrzuciło muzułmanów w meczecie bekonemŹródło: Fotolia.pl
dl5ta8f

Jak donosi m.in. "The Mirror", w minioną niedzielę dwóch Polaków miało wejść do meczetu Al-Rahman w londyńskim Camden tuż przed rozpoczęciem wieczornej modlitwy. Gdy muzułmanie przystąpili do modłów, mężczyźni zaczęli obrzucać ich bekonem. Mięso trafiło nie tylko w ludzi, ale także zostało rzucone w kierunku półek na buty, gdzie obuwie zostawiają niektórzy z modlących się.

Społeczność muzułmańska jest oburzona zachowaniem Polaków. Jeden z obecnych w meczecie muzułmanów powiedział brytyjskim mediom, że jeden z nich nagrywał kamerą całą sytuację. - Kiedy mnie zobaczyli, zaczęli rzucał kawałkami wieprzowiny. Jeden z nich spadł tuż obok mnie - dodaje. Ahmed określił zajście jako "obrzydliwy i haniebny atak na spokojne miejsce".

Scotland Yard przekazał, że mężczyźni zostali zatrzymani w pobliżu meczetu i został im postawiony zarzut podżegania do nienawiści rasowej. Funkcjonariusze stwierdzili że dwójka Polaków była kompletnie pijana. Teraz nasi rodacy znajdują się w areszcie, gdyż służby obawiają się o ich bezpieczeństwo.

dl5ta8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl5ta8f
Więcej tematów