Trwa ładowanie...
d3361kb

Dwie eksplozje w zakładach chemicznych w Teksasie. Wcześniej zalała je powódź

W zalanych przez powódź zakładach chemicznych w Crosby w Teksasie doszło w czwartek do dwóch eksplozji. Nad fabryką unoszą się kłęby czarnego dymu - przekazała lokalna stacja telewizyjna Fox 26. Zakłady należą do francuskiego koncernu chemicznego Arkema. Dziesięć osób jest w szpitalu. Były narażone na wdychanie szkodliwego dymu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie eksplozje w Teksasie
Dwie eksplozje w Teksasie (East News)
d3361kb

O tym, że do pożaru albo eksplozji w zakładach dojdzie w ciągu sześciu dni mówił w środę szef koncernu Arkema na Amerykę Północną, Richard Rowe.

d3361kb

Agencja Reutera podała, że do szpitala trafił policjant, który był narażony na wdychanie dymu. Dziewięć kolejnych samych zgłosiło się do szpitala z tego samego powodu.

Może dojść do kolejnych eksplozji. Władze nakazały opuszczenie domów mieszkańcom w promieniu 2,4 km.

Stan został zniszczony przez huragan:

Powodem są pozostawione w zakładach substancje, które wymagają trzymania w niskich temperaturach. Huragan Harvey, który przekształcił się w burzę tropikalną, odciął dostawy prądu do zakładów, co przerwało działanie aparatów chłodzących. Próbowano przełączyć się na zasilanie z awaryjnych generatorów prądu, ale i one zostały zalane wodą.

We wtorek firma ewakuowała z zakładów ostatnich 11 członków personelu. Z powodu zagrożenia eksplozją lokalne władze nakazały opuszczenie domów wszystkim mieszkańcom w promieniu 2,4 km.

d3361kb

Podziel się opinią

Share

d3361kb

d3361kb
Więcej tematów