Trwa ładowanie...
d2o3jcd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwie dziewczynki dokonały samobójczego zamachu w Nigerii

Dwie około 10-letnie dziewczynki wysadziły się w powietrze w miasteczku na północnym wschodzie Nigerii - przekazała agencja Reutera, powołując się na świadków. W samobójczym zamachu zginęły trzy osoby, a co najmniej 26 zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasteczko Dukku po ataku Boko Haram w 2014 roku
Miasteczko Dukku po ataku Boko Haram w 2014 roku (PAP/EPA)
d2o3jcd

Do podwójnej eksplozji doszło na targu w miejscowości Potiskum w stanie Yobe, gdzie często mają miejsce zamachy przeprowadzane przez islamistyczną partyzantkę Boko Haram.

Jeden ze sprzedawców na targu ocenił, że dziewczynki mogły mieć ok. 10 lat. Według innego świadka w zamachu życie straciły trzy osoby, a co najmniej 26 odniosło obrażenia.

To kolejny atak dokonany w Potiskum. W listopadzie co najmniej 48 osób, głównie uczniów, zginęło, gdy zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze podczas szkolnego apelu. Niedawno bomba eksplodowała z kolei w lokalnym komisariacie.

d2o3jcd

Również w sobotę co najmniej 16 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w mieście Maiduguri, na północnym wschodzie Nigerii, w zamachu samobójczym przeprowadzonym przez około 10-letnią dziewczynkę.

d2o3jcd

Podziel się opinią

Share

d2o3jcd

d2o3jcd
Więcej tematów