Trwa ładowanie...
ycipk-3da66o
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwaj pracownicy techniczni zatrzymani po wypadku w metrze w Moskwie

Dwóch pracowników technicznych przedsiębiorstwa państwowego "Moskiewskie metro" zatrzymano jako podejrzanych po wtorkowym wypadku w stołecznym metrze - poinformował rzecznik rosyjskiego Komitetu Śledczego Władimir Markin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwaj pracownicy techniczni zatrzymani po wypadku w metrze w Moskwie
(PAP)
ycipk-3da66o

W wypadku wg najnowszych danych zginęły 22 osoby, 158 zostało poszkodowanych, z czego 146 trafiło do szpitala.

- W środę śledczy zatrzymali dwóch podejrzanych o naruszenie zasad bezpieczeństwa w transporcie - powiedział Markin, wyjaśniając, że mają oni bezpośredni związek z pracami przy układaniu odcinka między stacjami "Park Pobiedy" - "Sławianskij Bulwar". Mieli także kontrolować wykonanie tych prac, prowadzonych przez wielu podwykonawców.

Zatrzymanych już przesłuchano. W najbliższym czasie śledczy zamierzają im przedstawić zarzuty i wybrać środek prewencyjny.

ycipk-3da66o

Do katastrofy doszło we wtorek w tunelu metra między stacjami "Park Pobiedy" i "Sławiańskij Bulwar". Trzy wagony metra wypadły z torów, gdy pociąg gwałtownie zahamował.

"Park Pobiedy" jest najgłębszą stacją moskiewskiego metra; otwarto ją w 2003 roku, a stację "Sławianskij Bulwar" - pięć lat później.

Była to najtragiczniejsza w historii moskiewskiego metra katastrofa techniczna - piszą rosyjskie media.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3da66o

ycipk-3da66o
ycipk-3da66o