Trwa ładowanie...

Dwa zamachy samobójcze w Afganistanie. Co najmniej 7 ofiar śmiertelnych

W podwójnym zamachu samobójczym w Kabulu zginęło co najmniej siedem osób, a 15 zostało rannych. Celem talibańskich terrorystów były autobusy, którymi jechali na służbę żołnierze afgańskiej armii. Według miejscowej policji, wśród zabitych jest sześciu wojskowych i cywil.

Share
Dwa zamachy samobójcze w Afganistanie. Co najmniej 7 ofiar śmiertelnych
Źródło: PAP/EPA, Fot: JAWAD JALALI
d1qqjkl

Talibowie przyznali się do przeprowadzenia ataku. Twierdzą, że zginęło w nim 20 osób. - To wiadomość dla marionetkowego rządu, który zawarł niewolniczy pakt - nigdy nie zrezygnujemy z ataków - oświadczył przedstawiciel terrorystów.

Wczoraj Afganistan i Stany Zjednoczone podpisały zapowiadane od dawna dwustronne porozumienie o bezpieczeństwie. Zgodnie z nim, w przyszłym roku w Afganistanie może pozostać około 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Podpisanie porozumienia nastąpiło w pierwszym dniu urzędowania nowego prezydenta Aszrafa Ghaniego, po wcześniejszym jego wielokrotnym odraczaniu.

Talibowie, którzy walczą z siłami międzynarodowymi w Afganistanie i rządem w Kabulu i już wcześnie krytykowali pakt z USA, uznając porozumienie za "złowróżbny" spisek USA w celu kontrolowania Afganistanu.

d1qqjkl

Podziel się opinią

Share
d1qqjkl
d1qqjkl
Więcej tematów