Trwa ładowanie...
d1vesft

Dwa razy większy budżet obywatelski dla Krakowian

Dokładnie 10 mln zł, tyle wyniesie budżet obywatelski w 2015 roku. To o ponad 5 mln zł więcej, niż w poprzednim roku. Mieszkańcy już zacierają ręce z radości, bo wiedzą, że dzięki tym funduszom, mają realny wpływ na rozwój swojej okolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa razy większy budżet obywatelski dla Krakowian
(WP.PL)
d1vesft

- Kwota zostanie przeznaczona na realizację zadań ogólnomiejskich. Od 16 lutego do 31 marca zaplanowano spotkania konsultacyjne z mieszkańcami. W marcu Krakowianie będą mogli składać formularze z propozycją zadań - poinformowali urzędnicy.

Po złożeniu projektów, do końca maja będzie trwała ocena zgłoszonych pomysłów. Następnie, pełna lista zostanie ogłoszona i poddana głosowaniu.

- Od 20 do 28 czerwca mieszkańcy będą mogli wybierać najlepsze spośród zgłoszonych zadań. Projekty, które zyskają największe poparcie, zostaną ostatecznie realizowane ze środków budżetu obywatelskiego - czytamy dalej w komunikacie urzędników.

Do końca lipca zostaną ogłoszone zwycięskie projekty przeznaczone do realizacji. W ubiegłym roku, spośród 460 nadesłanych pomysłów, wybrano m.in.: sekundniki na głównych sygnalizacjach świetlnych, bezpłatne Wi-Fi oraz lekcja angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Niestety, ostatnia propozycja nie mogła zostać zrealizowana.

d1vesft

Podziel się opinią

Share
d1vesft
d1vesft
Więcej tematów