Trwa ładowanie...
jesień

Dużo słońca w całym kraju - prognoza pogody na 22 i 23 października

Jak informuje IMGW Europa wschodnia jest w zasięgu wyżu znad Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu zaznacza się wpływ rozległego niżu znad Atlantyku.

Share
Dużo słońca w całym kraju - prognoza pogody na 22 i 23 października
Źródło: AFP, Fot: Yurko Dyachyshyn
du10590

Polska jest na skraju tego niżu, w ciepłej masie powietrza.

Wtorek

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodnim wybrzeżu oraz na północnym wschodzie Polski zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 12 st C na Suwalszczyźnie do 21 st C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W centrum około 18 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

du10590

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie początkowo duże. W kotlinach sudeckich miejscami mgła z widzialnością od 200 m do 900 m. Temperatura minimalna od 6 st C na północnym wschodzie kraju, około 10 st C w centrum, do 12 st C na zachodzie i miejscami w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego, z kierunków południowych. W rejonach górskich wiatr okresami dość silny, porywisty, w partiach szczytowych Karkonoszy i Tatr w porywach od 70 km/h do 90 km/h.

Środa

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16-18 st C na północy do 20-22 st C na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. Na wybrzeżu oraz w rejonach górskich wiatr okresami dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, a w partiach szczytowych Karkonoszy i Tatr w porywach od 70 km/h do 90 km/h.

Warszawa

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 17 st C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane.Temperatura minimalna 10 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W środę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

du10590

Podziel się opinią

Share
du10590
du10590
Więcej tematów