Trwa ładowanie...
d11maab

Duża operacja policji w Krakowie. Antyterroryści w mieszkaniach

Obława w Krakowie. Antyterroryści Centralnego Biura Śledczego Policji w Krakowie zatrzymują członków zorganizowanej grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura wystąpiła już z wnioskami o tymczasowy areszt
Prokuratura wystąpiła już z wnioskami o tymczasowy areszt (PAP)
d11maab

Zatrzymano już siedem osób - podaje RMF FM. To jednak nie koniec, bo mundurowi wciąż przeszukują mieszkania oraz posesje w Krakowie, Myślenicach oraz w kilku mniejszych miejscowościach w okolicy. - Operacja trwa - potwierdza Wirtualnej Polsce kom. Iwona Jurkiewicz z biura prasowego CBŚP.

Grupa, na której trop wpadli policjanci z CBŚP, zajmowała się handlem narkotykami w środowisku pseudokibiców kilku krakowskich klubów sportowych. Narkotyki sprzedawane były też w krakowskich pubach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymani byli wcześniej członkami gangów "Zielonego" i "Mastera". Obie grupy związane z pseudokibicami Cracovii zostały rozbite już przez policję.

d11maab

Zobacz także: Tym razem ZUS przesadził. 5-latkowi grozi komornik

Narkotyki i broń

Operacja CBŚP w Małopolsce była dokładnie zaplanowana. Antyterroryści weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań wytypowanych wcześniej osób. W domach znaleziono narkotyki (od 100 g do 9 kg) oraz broń. Wciąż poszukiwani są kolejni członkowie grupy. W akcji bierze udział ok. 100 funkcjonariuszy.

Jak podaje Radio Kraków, pierwsza z siedmiu zatrzymanych osób została już wypuszczona za kaucją, a prokurator zdecydował o dozorze policyjnym. Pozostałych sześć osób czeka na przesłuchanie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11maab

Podziel się opinią

Share
d11maab
d11maab
Więcej tematów