Trwa ładowanie...

Dumny Jacek Kurski i TVN, który jest lepszy niż opozycja. Tygodniki stawiają na autotematyzm

Najnowsze wydania tygodników nie przyniosą politycznych przełomów. Dowiemy się z nich za to, dlaczego TVP jest tak "wściekle" atakowane i jakie zmiany w telewizji publicznej nadchodzą. "Do Rzeczy" będzie przekonywać, że TVN jest skuteczniejszy niż opozycja.

Share
Dumny Jacek Kurski i TVN, który jest lepszy niż opozycja. Tygodniki stawiają na autotematyzm
Źródło: Do Rzeczy
d36te3n

- Dzięki zmianie w TVP po 2015 r. miliony Polaków po raz pierwszy w ogóle usłyszało o pewnych sprawach, dowiedziało się, jak w praktyce wyglądała złodziejska prywatyzacja i reprywatyzacja, jaki jest prawdziwy stan sądownictwa - powiedział w okładkowej rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Jacek Kurski.

W periodyku przeczytamy również o Rafale Trzaskowskim, kandydacie na prezydenta Warszawy, który jest "z innej rzeczywistości". "Otóż stara się on świecić światłem odbitym od znacznie bardziej od niego energicznego i pomysłowego Patryka Jakiego, będącego jego rywalem z ramienia Zjednoczonej Prawicy" - sugeruje autor tekstu Konrad Kołodziejski.

Zobacz także: Wassermann o Smoleńsku: "Mam żal do środowiska prawniczego"

"Do Rzeczy" również postawiło na media. Na okładce przedstawiono tezę: "TVN jedyna skuteczna opozycja", której broni Maciej Pieczyński. Dziennikarz uważa, że "TVN24 subtelnie przedstawia manichejską wizję świata podzielonego na dwa obozy: niedemokratyczną władzę i demokratyczną opozycję, wspierającą szlachetnych sędziów".

"Wprost" stawia na typowo wakacyjny temat - rozmowę z aktorką Ewą Kasprzyk o "kobiecości, facetach, menopauzie, a także o prawie do aborcji". W numerze przeczytamy również rozmowę z Janem Olechowskim oraz dowiemy się więcej o kulisach występu prezydent Chorwacji na Mistrzostwach Świata w Rosji.

d36te3n

Na tym tle wyróżnia się "Newsweek" z czysto polityczną okładką. Przekaz, który z niej płynie, uderza w Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Trumpa, którzy bez wahania podążają za wielkim niedźwiedziem.

Zwierzę jest symbolem Rosji. Sytuacji dopełnia napis "Za mnoj!", umieszczony nad Kaczyńskim i Trumpem. "Prezydent państwa, które według PIS ma być naszym najważniejszych sojusznikiem, jest lokajem, a być może agentem naszego największego wroga" - sugeruje redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

W numerze przeczytamy również o tym, jak "przeżyć rodzinne wakacje".

d36te3n

"Gazeta Polska" okładką odwołuje się do sytuacji sądów w Polsce. Na tle czerwonego budynku Sądu Najwyższego stoją zakapturzeni przedstawiciele sprawiedliwości. Na okładce jest napis "Lustrujemy Sąd Najwyższy. Straszny dwór". W najnowszym wydaniu tygodnika, będziemy mogli przeczytać komentarz Małgorzaty Wasserman, która "dała sobie radę i z Tuskiem i z Majchrowskim".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36te3n

Podziel się opinią

Share
d36te3n
d36te3n
Więcej tematów