Trwa ładowanie...

Duda wygrywa z Komorowskim też w referendach

55 proc. ankietowanych deklaruje udział w referendum Bronisława Komorowskiego 6 września, a 65 proc. - w plebiscycie Andrzeja Dudy 25 października - wynika z sondażu dla "Dziennik Gazeta Prawna" zrealizowanego przez panel badawczy Ariadna.
Share
Duda wygrywa z Komorowskim też w referendach
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d1xlq0h

Postulatem cieszącym się największym poparciem wśród respondentów jest przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego - za jest 82 proc. wybierających się do urn.

Jak wynika z sondażu, 78 proc. jest za zniesieniem obowiązku szkolnego dla 6-latków, 76 proc. nie chce finansowania partii z budżetu, 68 proc. opowiada się za utrzymaniem dotychczasowego sposobu działania Lasów Państwowych (LP), a 61 proc. chce wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW).

Ankietowani byli też pytani, które sprawy są tak bardzo ważne, że warto dla nich przeprowadzić ogólnopolskie referendum. Tu także najwięcej wskazań dotyczyło wieku emerytalnego - 62 proc.

d1xlq0h

A pozostałe kwestie - już ponad 20 pkt proc. mniej: rozstrzyganie niejasności prawnych na korzyść podatnika - 41 proc., 6-latki w szkole - 40 proc., finansowanie partii - 39 proc., LP - 32 proc. i JOW-y - 25 proc.

Zobacz także: czy wierzyć prognozom emerytalnym?

d1xlq0h

Podziel się opinią

Share
d1xlq0h
d1xlq0h
Więcej tematów