Trwa ładowanie...

Prezydent Duda: Wiemy dobrze, kto jest agresorem, a kto ofiarą tej wojny

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Warszawie z Bartłomiejem I, arcybiskupem Konstantynopola i patriarchą ekumenicznym. Podczas konferencji Dudy padły słowa, które mogły zostać odebrane jako reakcja wobec postawy papieża. Równolegle zapowiedziano spotkanie Dudy z Franciszka na piątek 1 kwietnia.

Share
Duda: Polska, wie dobrze, kto jest w tej wojnie agresorem, a kto ofiarą tego konfliktu zbrojnego.Duda: Polska, wie dobrze, kto jest w tej wojnie agresorem, a kto ofiarą tego konfliktu zbrojnego.Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1su451

Podczas spotkania w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podkreślił, że jest to trudny czas "dla naszych braci z Ukrainy, którzy dzisiaj bronią swojej ojczyzny przed rosyjską agresją". Zaznaczył, że schronienie w Polsce otrzymały żony i dzieci obrońców Ukrainy. - Schroniły się w naszym kraju, uciekając przed wojną, uciekając przed rosyjskimi bombami, uciekając przed agresją, przed śmiercią – powiedział.

- Jesteśmy głęboko wdzięczni Waszej Świątobliwości za bardzo konsekwentne i spokojne wskazanie, kto jest ofiarą tego straszliwego konfliktu zbrojnego - podkreślił prezydent RP.

d1su451

Wizyta Bartłomieja I w Polsce. Andrzej Duda podkreślił "kto jest ofiarą, a kto agresorem"

- My, podobnie jak Wasza Świętobliwość, jak większość wolnego i uczciwego świata, od pierwszego dnia napaści rosyjskiej na Ukrainę wiemy, kto jest ofiarą, kto na kogo napadł. Wiemy, kto broni swojej ojczyzny, a kto zabija niewinnych ludzi, bombardując cywilne domy, cywilne osiedla – podkreślił prezydent na spotkaniu w Belwederze z arcybiskupem Konstantynopola - Nowego Rzymu i patriarchą ekumenicznym.

Duda zaznaczył także, że "jako ludzie wierzący, katolicy, jesteśmy ogromnie wdzięczni za przybycie do naszego kraju z modlitwą i duchowym wsparciem".

Pomoc dla Ukrainy. Jak firmy mogą się zaangażować?

- Mogę zapewnić, że wszyscy uczciwi ludzie obecni na polskiej scenie politycznej wyrażają głęboką wdzięczność za przybycie do Polski, w tym trudnym czasie, a wszyscy ludzie wierzący w naszym kraju, z pewnością przyłączą się do modlitwy zanoszonej przez Waszą Świątobliwość za pokój, za wolność Ukrainy. Będzie to modlitwa w duchu istoty pontyfikatu Waszej Świątobliwości, ludzi różnych religii, modlitwa ekumeniczna - zauważył prezydent.

d1su451

Kumoch: w piątek w Watykanie spotkanie prezydenta Dudy z papieżem Franciszkiem

Na piątek 1 kwietnia w Watykanie planowana jest audiencja i rozmowa między prezydentem Andrzejem Dudą i papieżem Franciszkiem - przekazał Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej. Tematem, który prezydent chce poruszyć, jest sytuacja w Ukrainie.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę papież Franciszek nie zawsze mówił jednoznacznie, kto w tej wojnie jest ofiarą. Ta postawa wywołała wiele krytyki, także ze strony wierzących.

d1su451

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1su451
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1su451
d1su451
Więcej tematów