Trwa ładowanie...
d4ewdji

Duda o słynnej rozmowie z Tuskiem: "Usiedliśmy jak Polak z Polakiem"

Nie mógł tego uniknąć. Prezydent Andrzej Duda został w końcu zapytany przez dziennikarzy na konferencji prasowej w USA o jego słynną już wymianę zdań z Donaldem Tuskiem. Zdradził, o czym rozmawiał z szefem Rady Europejskiej. A właściwie - o czym nie rozmawiał...
Share
Andrzej Duda na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ
Andrzej Duda na Zgromadzeniu Ogólnym ONZŹródło: KPRP, Fot: Jakub Szymczuk
d4ewdji

"To było spotkanie techniczne, wynikające z kolejności wystąpień [na szczycie ONZ w USA - przyp. red.]. Ja zostałem poproszony do wystąpienia, Donald Tusk miał mieć wystąpienie kilku mówców po mnie, ale tamci mówcy nie wystąpili. Posadzono przewodniczącego obok mnie, usiedliśmy i rozmawialiśmy jak Polak z Polakiem, normalnie, grzecznościowo, jak dwóch znających się ludzi. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nie rozmawialiśmy o polityce" - tak w kilku zdaniach prezydent Duda opisał swoją krótką wymianę uprzejmości z szefem Rady Europejskiej, nagraną i opublikowaną w mediach społecznościowych przez dziennikarzy.

Filmik zrobił furorę w sieci.

- To była prywatna rozmowa, gdybym powiedział, o czym jest, stałaby się publiczną - mówił kilkanaście godzin wcześniej prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

d4ewdji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Płażyński o lotnisku im. Wałęsy. "Nie jest dobre stawianie pomników ludziom za życia"

d4ewdji

Podziel się opinią

Share
d4ewdji
d4ewdji
Więcej tematów