Trwa ładowanie...
d4irv2j
IAR

Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych

• Najpierw przedmioty przyrodnicze, potem matematyka
• Przed uczniami trzeciej klasy gimnazjum dziś drugi dzień egzaminów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d4irv2j

Test z biologii, chemii, fizyki i geografii rozpocznie się o 9.00, na jego rozwiązanie gimnazjaliści będą mieć 60 minut. O 11.00. uczniowie napiszą egzamin z matematyki. Będą mieć na to półtorej godziny.

Na salę egzaminacyjną uczniowie mogą wnieść długopis lub pióro, piszące na czarno oraz linijkę. Wczoraj pisali test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a potem - egzamin z języka polskiego.

Trzeci dzień rozpocznie się od obowiązkowego, godzinnego testu z języka obcego. 86 procent zdających zdecydowało się na język angielski. 11 procent wybrało niemiecki, 2,4 procenta - rosyjski. Uczniowie mogli też wybrać francuski, hiszpański i włoski.

d4irv2j

O 11:00 w środę rozpocznie się egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowo podchodzą do niego uczniowie, którzy danego języka uczą się jeszcze od szkoły podstawowej. Mogą go również napisać chętni uczniowie, którzy uczą się go krócej. Do języka angielskiego podejdzie 81 procent zdających. 11 procent przystąpi do języka niemieckiego, a do rosyjskiego - 0,7 procent.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych zostaną ogłoszone 17 czerwca.

d4irv2j

Podziel się opinią

Share

d4irv2j

d4irv2j
Więcej tematów