Trwa ładowanie...
d2rlfs0
d2rlfs0

Dron nad budynkiem KPRM. Zatrzymany został Rosjanin, interweniował BOR

• Samochód mężczyzny sprawdzono pirotechnicznie, dron został zabezpieczony
• Usłyszy zarzuty związane z naruszeniem prawa lotniczego w Polsce
• Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2rlfs0

Warszawskie służby mundurowe zatrzymały obywatela Rosji, który sterował dronem latającym nad siedzibą Rady Ministrów oraz Belwederu - podało TVP Info. Do incydentu doszło około godz. 9. Interweniowali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz powiedziała, że drona zauważył funkcjonariusz BOR, przebywający na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii premiera. - Informację o nim zgłosił dowódcy zmiany, który zlokalizował operatora. Na miejsce wysłano patrol; operator został poproszony, by niezwłoczne wylądował nim w bezpiecznym miejscu. Osobę tę wylegitymowano i przekazano policji - poinformowała.

d2rlfs0

Okazało się, że jest to obywatel Federacji Rosyjskiej. - Przyjechał porsche. W samochodzie był pasażer, również obywatel Federacji Rosyjskiej - dodała. Samochód sprawdzono pirotechnicznie, dron został zabezpieczony.

Rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek powiedział, że z mężczyzną, który kierował dronem prowadzone są "czynności procesowe pod kątem złamania przepisów ustawy prawo lotnicze". Wyjaśnił, że chodzi o art. 212, mówiący o tym, że nie wolno użytkować tego typy urządzeń, statków powietrznych w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu".

Za złamanie tego przepisu grozi do 5 lat więzienia.

d2rlfs0

Podziel się opinią

Share

d2rlfs0

d2rlfs0
Więcej tematów