Trwa ładowanie...

Drobna wpadka Bronisława Komorowskiego ws. przemówienia w ukraińskim parlamencie

Nie jako pierwszy, ale jako drugi polski prezydent Bronisław Komorowski przemawiał w czwartek w ukraińskim parlamencie. Kancelaria prezydenta przyznaje, że doszło do pomyłki.

Share
Drobna wpadka Bronisława Komorowskiego ws. przemówienia w ukraińskim parlamencie
Źródło: PAP/EPA, Fot: Andrew Kravchenko
d1gvqke

Bronisław Komorowski w środę w Kijowie podkreślał, że będzie przemawiał przed Radą Najwyższą Ukrainy jako pierwszy polski prezydent. Taką informację przekazywała również przed wyjazdem na Ukrainę Kancelaria Prezydenta.

d1gvqke

"Przemówienie A. Kwaśniewskiego w Radzie Najwyższej miało miejsce 21 maja 1997 roku" - przypomniał na Twitterze Marek Siwiec.

- Jest dla mnie wielką satysfakcją, że mogę dzisiaj gościć w parlamencie niepodległej Ukrainy i przekazać pozdrowienia narodowi ukraińskiemu od narodu polskiego. Mam świadomość, że jest to chwila historyczna - mówił wówczas prezydent Kwaśniewski.

Kancelaria Prezydenta sprostowała już błędną informację na swojej stronie internetowej. Za pomyłkę przeprosił również prezydencki minister Jaromir Sokołowski.

Para prezydencka przebywa z dwudniową wizytą na Ukrainie. To najprawdopodobniej ostatnia zagraniczna podróż Bronisława Komorowskiego przed majowymi wyborami.

d1gvqke

W czwartek rano Bronisław Komorowski spotkał się z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem, a następnie wygłosił przemówienie w ukraińskim parlamencie.

W południe prezydenci obu krajów pojawili się na uroczystościach z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej na terenie Państwowego Memoriału Ofiar Totalitaryzmu w Bykowni.

Wizyta w Kijowie jest dziesiątą oficjalną podróżą Komorowskiego na Ukrainie.

Zobacz relację z obchodów 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Bykowni:

d1gvqke

Podziel się opinią

Share
d1gvqke
d1gvqke
Więcej tematów