Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wiedeń
23-08-2011 (06:35)

Drapieżnik uciekł z Wiednia do Polski

Postrzelony raróg, drapieżnik z rodziny sokołów, wróci do swojego właściciela w Wiedniu - poinformował lekarz weterynarii z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, Radosław Fedaczyński. Ptak szybko wraca do zdrowia po operacji usunięcia śrutu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Drapieżnik, który uciekł z hodowli w Wiedniu, miał dwie obrączki. Na jednej z nich był podany adres właściciela.

- Nawiązaliśmy już kontakt z hodowcą. Jest zadowolony z odnalezienia ptaka. Za kilka dni ma przyjechać po naszego pacjenta - dodał Fedaczyński.

Raróg ma ok. pół metra długości, a rozpiętość jego skrzydeł dochodzi do 130 cm. Należy do wyjątkowo walecznych drapieżników. Występuje m.in. na południu Europy. W Polsce pojawia się rzadko.

Poluje głównie na gryzonie, małe ssaki, średniej wielkości ptaki. Jest wszechstronnym myśliwym, atakuje z niskiego lotu tuż nad ziemią lub lotu nurkowego. Jest wykorzystywany do polowań oraz odstraszania ptaków na lotniskach.

Polub WP Wiadomości