Dramatyczne sceny podczas meczu Dania-Finlandia. Reanimacja na murawie, Christian Eriksen w szpitalu

Dramat podczas meczu Dania - Finlandia na Euro 2020. Pod koniec pierwszej połowy Christian Eriksen stracił przytomność. Spotkanie zostało przerwane.

Dramatyczne sceny podczas meczu Dania-Finlandia. Reanimacja na murawieDramatyczne sceny podczas meczu Dania-Finlandia. Reanimacja na murawieŹródło: East News
damdx3z
damdx3z

Do zdarzenia doszło w pierwszym meczu grupy B na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. 29-letni reprezentant Danii Christian Eriksen zasłabł podczas gry, zawodnik stracił przytomność.

Christian Eriksen reanimowany. Niesamowita reakcja zawodników i kibiców

Na miejscu pojawili się medycy, którzy podjęli akcję reanimacyjną. Eriksen został otoczony przez pozostałych zawodników.

Na murawie pojawiła się również żona sportowca. Po chwili Eriksen został zniesiony z boiska na noszach. Kibice wciąż pozostali na swoich miejscach na trybunach, gdzie czekają na dalszy rozwój sytuacji. Odśpiewano hymn Danii, fińscy kibice krzyczeli "Christian", duńscy odpowiadali "Eriksen". Nagranie z trybun poniżej.

Christian Eriksen w szpitalu. Nowe informacje

Głos zabrała UEFA. "Mecz zawieszony ze względu na interwencję medyczną" - czytamy w komunikacie. UEFA przekazało również, że Eriksen trafił do szpitala, a jego stan został ustabilizowany.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kiedy lekarze znosili piłkarza na noszach, medycy pokazali kciuka w górę. Duńska telewizja miała potwierdzić, że przywrócono funkcje życiowe u Christiana Eriksena. Pojawiają się doniesienia, że przyczyną upadku miał być zawał serca.

damdx3z

Duńska federacja piłki nożnej poinformowała, że Eriksen nie jest w śpiączce i prowadzone są dalsze badania. Mecz Dania-Finlandia został wznowiony o 20:30.

Według duńskich mediów Christian Eriksen rozmawiał z piłkarzami i prosił ich, aby dokończyli mecz.