Trwa ładowanie...
d226xca
Policja

Dramatyczna akcja. Policjant uratował niemowlę. Posłuchaj nagrania

Akcja była dramatyczna, ale najważniejsze, że finał okazał się szczęśliwy. Wielkim opanowaniem wykazał się pomocnik oficera dyżurnego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który przez telefon instruował rodziców ośmiomiesięcznego niemowlęcia, jak przywrócić dziecku oddech - informuje RMF FM. Dziecko udało się uratować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dramatyczna akcja. Policjant uratował niemowlę. Posłuchaj nagrania
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d226xca

Posłuchaj dramatycznego nagrania

Asp. Robert Adamski instruował rodziców, by odchylić dziecku główkę, sprawdzić, czy nie ma nic w przełyku. Potem tłumaczył, jak zrobić dziecku sztuczne oddychanie. Rodzice byli przerażeni: "Dziecko się robi sine. Nie oddycha. Oczka mu poleciały". "Proszę mu zrobić 5 wdechów i zatkać skrzydełka nosa" - odpowiadał policjant. Gdy nie było poprawy, kazał zrobić 30 uciśnięć na klatkę piersiową i 2 wdechy, potem znów 30 uciśnięć. Cały czas uspokajał rodziców, że karetka jest w drodze.

Wszystko działo się bardzo szybko. Dziecko na szczęście zaczęło się ruszać i oddychać.

Wszystko skończyło się pomyślnie. Osobie instruowanej przez funkcjonariusza, udało się przywrócić dziecku oddech. W międzyczasie na miejsce przyjechała wezwana karetka pogotowia, która odwiozła dziecko do szpitala.

Z informacji uzyskanych od lekarzy wynika, że dziecko czuje się już lepiej.

Źródło: RMF FM/Policja.pl

d226xca

Podziel się opinią

Share
d226xca
d226xca
Więcej tematów