Trwa ładowanie...
d3ljjpy

Dramat w Szczyrku. Jacek Sasin: akcja ratunkowa zakończona

- W tej chwili mogę przekazać, ze zakończyła się akcja ratunkowa. Mamy pewność, ze nikogo pod gruzami już nie ma - oświadczył wicepremier Jacek Sasin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk. Wicepremier Jacek Sasin na miejscu tragedii
Szczyrk. Wicepremier Jacek Sasin na miejscu tragedii (PAP, Fot: PAP/Hanna Bardo)
d3ljjpy

- Łączymy się w bólu i modlitwie z rodziną ofiar (...) chciałem też podziękować służbom, przede wszystkim strażakom, którzy brali udział w akcji. Przeszukiwali miejsce bez ciężkiego sprzętu, gołymi rękami - dodał wicepremier. Polityk przekazał, że premier Mateusz Morawiecki był cały czas informowany o przebiegu akcji na Śląsku.

Sasin podziękował także samorządowi oraz wojewodzie za sprawne działanie oraz zadeklarował, że w razie jakichkolwiek problemów rząd jest gotowy udzielić potrzebnego wsparcia.

Do tragedii doszło w środowy wieczór. Przy ul. Leszczynowej w Szczyrku zawalił się trzykondygnacyjny budynek. Powodem był wybuch gazu. Ze wstępnych informacji wynika, ze podczas robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę doszło do przewiercenia gazociągu. Prace budowlane miały być prowadzone bez nadzoru.

d3ljjpy

W wyniku tragedii śmierć poniosły 4 osoby, w tym 4 dzieci. Strażacy, jak przekazał komendant śląskiej straży pożarnej, przeszukiwali teren "cegła po cegle",.

Najprawdopodobniej za niedługo wprowadzony zostanie ciężki sprzęt, bo "już nie będzie prawdopodobieństwa, że strażacy natrafią na zwłoki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ljjpy

Akcja ratunkowa w Szczyrku. Relacja reportera WP

d3ljjpy

Podziel się opinią

Share

d3ljjpy

d3ljjpy
Więcej tematów