Trwa ładowanie...

Dramat w Szczyrku. Jacek Sasin: akcja ratunkowa zakończona

- W tej chwili mogę przekazać, ze zakończyła się akcja ratunkowa. Mamy pewność, ze nikogo pod gruzami już nie ma - oświadczył wicepremier Jacek Sasin.

Share
Dramat w Szczyrku. Jacek Sasin: akcja ratunkowa zakończona
Źródło: PAP, Fot: PAP/Hanna Bardo
djoqo1f

- Łączymy się w bólu i modlitwie z rodziną ofiar (...) chciałem też podziękować służbom, przede wszystkim strażakom, którzy brali udział w akcji. Przeszukiwali miejsce bez ciężkiego sprzętu, gołymi rękami - dodał wicepremier. Polityk przekazał, że premier Mateusz Morawiecki był cały czas informowany o przebiegu akcji na Śląsku.

Sasin podziękował także samorządowi oraz wojewodzie za sprawne działanie oraz zadeklarował, że w razie jakichkolwiek problemów rząd jest gotowy udzielić potrzebnego wsparcia.

djoqo1f

Do tragedii doszło w środowy wieczór. Przy ul. Leszczynowej w Szczyrku zawalił się trzykondygnacyjny budynek. Powodem był wybuch gazu. Ze wstępnych informacji wynika, ze podczas robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę doszło do przewiercenia gazociągu. Prace budowlane miały być prowadzone bez nadzoru.

Najprawdopodobniej za niedługo wprowadzony zostanie ciężki sprzęt, bo "już nie będzie prawdopodobieństwa, że strażacy natrafią na zwłoki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Akcja ratunkowa w Szczyrku. Relacja reportera WP

djoqo1f

Podziel się opinią

Share
djoqo1f
djoqo1f
Więcej tematów