WP

Dramat turystów na wycieczkowcu "Viking Sky". Tak wyglądała ewakuacja

Wycieczkowiec "Viking Sky" stoi już w norweskim porcie w Molde., ale do niedzieli sytuacje wyglądała dramatycznie. Statek w sobotę utknął na morzu i był miotany przez olbrzymie fale. Podjęto decyzję o ewakuacji pasażerów. Do sieci trafiły nagrania z akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z nagrania ze statku "Viking Sky"
Kadr z nagrania ze statku "Viking Sky" (Youtube.com)
WP

Wycieczkowiec "Viking Sky" utknął na morzu na zachód od Norwegii w powodu awarii silników. Na pokładzie znajdowało się blisko 1,5 tys. pasażerów. Wśród nich był także Polak.

Podjęto decyzję o ewakuacji pasażerów ze względu na to, że statek zaczął dryfować w stronę skalistego wybrzeża Norwegii. Sytuacja była ekstremalnie trudna. Statkiem miotały 8-metrowe fale.

Na pomoc pasażerom ruszyło pięć śmigłowców. Jeden z ratowników nagrał ewakuację.

WP

Do niedzielnego przedpołudnia na ląd udało się przetransportować blisko pół tysiąca osób. Z drobnymi urazami, do szpitala odwieziono 17 pasażerów statku. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nagrania i filmy ze statku obrazują dramatyczną sytuację, w jakiej się znaleźli.

WP

Dramatyczne relacje pasażerów "Viking Sky"

Pasażerowie statku relacjonują, że to było najgorsze doświadczenie w ich życiu. To miał być przyjemny i spokojny rejs, a przeżyli prawdziwy koszmar i bali się o własne życie.

George Davis z Manchesteru opowiada, że ratowanie jego i jego żony Barbary zajęło ratownikom aż 10 godzin. - Nie wiedzieliśmy nawet, gdzie płynie statek. Fale były potężne. Cały czas nami kołysało. Było zimno i wiał silny wiatr - wspomina.

Dodatkowo jeden ze statków ratowniczych również miał problemy z silnikami i dwa helikoptery zostały skierowane, by ratowania jeszcze tamtej załogi.

Esther Browne i jej mąż, turyści z Hampshire wybierali się na pokaz filmu, gdy nagle zgasły światła, a w głośnikach usłyszeli "Mayday, mayday".

WP

Armator statku poinformował, że 20 osób doznało obrażeń. Niektóre z nich nadal przebywają w szpitalu.

Źródło: East News

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

WP

Zobacz także: Quiz światopoglądowy Borysa Budki. O religii w szkołach, edukacji seksualnej i związkach partnerskich

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP