Trwa ładowanie...
d1884xx

Dożywocie dla Samuela N. za zabójstwo 10-latki w Kamiennej Górze

• Mężczyzna w 2015 roku zabił dziewczynkę siekierą • O dożywocie wnioskowali rodzice ofiary i prokuratura
Share
Samuel N. podczas rozprawy końcowej
Samuel N. podczas rozprawy końcowejŹródło: PAP, Fot: Aleksander Koźmiński
d1884xx

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał Samuela N. na karę dożywocia. Mężczyzna w 2015 roku zabił w Kamiennej Górze siekierą 10-letnią dziewczynkę. Wyrok jest nieprawomocny.

O wyroku sądu poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, sędzia Andrzej Wieja. - Samuel N. został skazany na dożywotnie więzienie. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać najwcześniej po 25 latach więzienia - powiedział rzecznik.

Sąd pozbawił też Samuela N. na 10 lat praw publicznych. Mężczyzna musi zapłacić ponadto rodzicom dziewczynki po 100 tys. zł zadośćuczynienia.

d1884xx

- Sąd wymierzając karę dożywotniego więzienia zwrócił uwagę m.in. na to, że mężczyzna dokonał tego zabójstwa bez motywu, któremu można by przypisać jakikolwiek sens. Sąd wziął również pod uwagę również olbrzymią traumę jak przeżyli rodzice dziewczynki - dodał sędzia Wieja.

O dożywocie dla mężczyzny wnioskowali rodzice ofiary i prokuratura.

Zbrodnia "w biały dzień"

Do zabójstwa 10-letniej Kamili doszło w południe 19 sierpnia 2015 r. na rynku w Kamiennej Górze. 27-letni Samuel N. uderzył siekierą w głowę wchodzącą do księgarni dziewczynkę. Kilka minut później został schwytany przez mieszkańców miasta i przekazany w ręce policji. Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał zarzut z art. 148 kodeksu karnego - zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

d1884xx

N. podczas śledztwa przyznał się do zabójstwa. - Wyjaśnił, że narastała w nim złość, albowiem od dłuższego czasu miał problemy ze znalezieniem pracy. Ponadto dzień przed dokonaniem zabójstwa uzyskał decyzję, iż nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych. Udał się do Powiatowego Urzędu Pracy, aby zemścić się na urzędnikach. Ponieważ w budynku przebywało dużo osób zrezygnował ze swojego zamiaru. Wyszedł na ulicę i skierował się w kierunku centrum miasta. Widząc małą dziewczynkę wchodzącą do księgarni zadał jej cios siekierą - podała wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

We wrześniu 2015 roku badania laboratoryjne wykazały, że w momencie dokonywania zbrodni 27-letni Samuel N. nie był pod wpływem środków odurzających ani alkoholu.

Według opinii biegłych N. był poczytalnych w chwili popełnienia przestępstwa.

d1884xx

Podziel się opinią

Share
d1884xx
d1884xx
Więcej tematów