Trwa ładowanie...
dorohusk

Dorohusk. Przemytnik ukrył 61 kg bursztynu w kołach samochodu

Na granicy polsko-ukraińskiej w Dorohusku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali samochód z Ukrainy. Prześwietlili pojazd. Okazało się, że 23-letni Ukrainiec próbował przemycić do polski 61 kg bursztynu. Ukrył go w kołach.

Share
Dorohusk. Przemytnik ukrył 61 kg bursztynu w kołach samochodu
Źródło: KAS
d38iw2n

Na przejściu w Dorohusku funkcjonariusze lubelskiej KAS poddali kontroli osobowego fiata, który wjeżdżał do Polski. Nabrali podejrzeń co do zawartości jego kół jezdnych.

Po prześwietleniu pojazdu urządzeniem RTG okazało się, że funkcjonariuszy nie zawiodła intuicja. W kołach ukryty był bursztyn owinięty czarnym materiałem. W sumie znaleziono ponad 61 kg jantaru.

d38iw2n

Pasażer samochodu, 23-letni obywatel Ukrainy, przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że bursztyn kupił w Lubomiu od przypadkowo spotkanych osób. Chciał go sprzedać w Polsce za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej grzywny funkcjonariusze zajęli 23-latkowi gotówkę w kwocie 8 tys. zł.

Jak podkreślają urzędnicy KAS, można legalnie przewozić bursztyn, ale trzeba dokonać zgłoszenia celnego i zapłacić należności przywozowe.

d38iw2n

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38iw2n

Podziel się opinią

Share
d38iw2n
d38iw2n
Więcej tematów