Trwa ładowanie...
d4layc7

Dorohusk. Przemytnik ukrył 61 kg bursztynu w kołach samochodu

Na granicy polsko-ukraińskiej w Dorohusku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali samochód z Ukrainy. Prześwietlili pojazd. Okazało się, że 23-letni Ukrainiec próbował przemycić do polski 61 kg bursztynu. Ukrył go w kołach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemytnik ukrył bursztyn w kołach samochodu
Przemytnik ukrył bursztyn w kołach samochodu (KAS)
d4layc7

Na przejściu w Dorohusku funkcjonariusze lubelskiej KAS poddali kontroli osobowego fiata, który wjeżdżał do Polski. Nabrali podejrzeń co do zawartości jego kół jezdnych.

Po prześwietleniu pojazdu urządzeniem RTG okazało się, że funkcjonariuszy nie zawiodła intuicja. W kołach ukryty był bursztyn owinięty czarnym materiałem. W sumie znaleziono ponad 61 kg jantaru.

Pasażer samochodu, 23-letni obywatel Ukrainy, przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że bursztyn kupił w Lubomiu od przypadkowo spotkanych osób. Chciał go sprzedać w Polsce za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej grzywny funkcjonariusze zajęli 23-latkowi gotówkę w kwocie 8 tys. zł.

d4layc7

Jak podkreślają urzędnicy KAS, można legalnie przewozić bursztyn, ale trzeba dokonać zgłoszenia celnego i zapłacić należności przywozowe.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4layc7

Podziel się opinią

Share

d4layc7

d4layc7
Więcej tematów