Trwa ładowanie...
d3u7kxs

Dorn: w Platformie jestem rezydentem, nie idę na kierownika

Kandydat PO do Sejmu Ludwik Dorn powiedział, że w Platformie jest rezydentem. - Nie idę na kierownika - mówił. Pytany o zmianę barw politycznych, odpowiedział, że niczego nie zmienił, ponieważ zawsze wspierał partie "związane z rzeczywistością".
Share
Ludwik Dorn na zjeździe PO
Ludwik Dorn na zjeździe POŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3u7kxs

Dorn, były czołowy polityk PiS, wicepremier, minister spraw wewnętrznych za rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, zajmuje drugie miejsce listy PO w wyborach do Sejmu w okręgu radomskim.

Po zatwierdzeniu w środę przez Radę Krajową PO list do parlamentu Dorn w rozmowie z dziennikarzami przekonywał, że od 2009 r. jest konsekwentny w prowadzeniu krytyki zarówno PiS, jak i PO.

Na uwagę jednego z dziennikarzy, że przez lata był nazywany "trzecim bliźniakiem" odpowiedział, że "te lata się dawno temu skończyły", a "ponieważ to był bliźniak przyszywany, to ten guziczek został dawno odcięty".

d3u7kxs

Pytany o zmianę barw politycznych, powiedział, że niczego nie zmienił, ponieważ zawsze wspierał partie "związane z rzeczywistością". Dzisiaj w jego ocenie taką partią jest Platforma, a PiS jest partią, która "szybuje wysoko nad ziemią".

Mówił, że w rozmowach o starcie z list PO liczył się z tym, by było to "miejsce niedegradujące". - Jak ktoś był - już pomijając, w ramach jakiego obozu władzy - marszałkiem, wicepremierem, ministrem spraw wewnętrznych, to nie może się zgodzić na degradację - tłumaczył.

- Ale oczywiście wiem, że ja jestem rezydentem, a to są gospodarze - podkreślił Dorn. - Jeden z błędów w polityce, to iść na kierownika. Ja nie idę na kierownika - mówił.

Jak tłumaczył, w rozmowach z Platformą Dorn zwracał również uwagę m.in. na "pewną autonomię w głoszeniu własnego przesłania". - Po to Platforma zaoferowała mi miejsce na listach, bym ją wsparł, ponieważ uważa, że to ma znaczenie i jest pewna lojalność umowy i gry zespołowej - mówił.

d3u7kxs

Podkreślił jednak, że nie zamierza wspierać "polityków, którzy nie mają poparcia PO". - Na przykład nie zamierzam w żaden sposób wspierać, nawet wręcz przeciwnie, pana Giertycha w moim okręgu wyborczym, bo ja mieszkam w Grodzisku Mazowieckim - mówił Dorn. - Będę dawał do zrozumienia, że byłoby wbrew prawu i sprawiedliwości, gdyby ten gentleman został senatorem Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział.

- Generalnie rzecz biorąc ja Platformę Obywatelską jako całość zamierzam wspierać - mówił.

Roman Giertych, wicepremier za rządów Marcinkiewicza i Kaczyńskiego oraz były szef Ligi Polskich Rodzin, zamierza startować do Senatu jako niezależny kandydat z okręgu podwarszawskiego; w tym okręgu PO ma nie wystawić żadnego kandydata.

Dorn mówił, że dzisiaj "mocno" złagodziłby swoją krytykę minister edukacji narodowej i "inaczej rozkładałby akcenty" w krytyce "poczynań" b. ministra finansów, b. wicepremiera Jacka Rostowskiego. Dodał, że "są rzeczy, w których krytykę, by podtrzymał, ale nie będzie o nich mówił".

Zaznaczył, że nie przejdzie do Platformy. - Ja swój limit bycia w partiach wyczerpałem. Mam 62 lata, w tym roku skończę, powiedziałem sobie dość - tłumaczył.

d3u7kxs

Podziel się opinią

Share
d3u7kxs
d3u7kxs
Więcej tematów