Trwa ładowanie...

Doradca Erdogana: szpiegują nas zagraniczni kucharze

Zagraniczni kucharze, którzy podróżują po Turcji rzekomo w poszukiwaniu miejscowych specjałów kulinarnych to szpiedzy - uważa Yigit Bulut, doradca tureckiego prezydenta. Jego zdaniem fałszywi kucharze z Zachodu lokalizują tajne obiekty wojskowe.

Share
Doradca Erdogana: szpiegują nas zagraniczni kucharzeŹródło: Fotolia, fot: akeeris
dzb3c68

- Ostatnio oglądałem w jednej z telewizji taki właśnie program. - Anglik i Włoch jeździli od wsi do wsi, aby odkrywać kulinarne delicje Anatolii. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale wszystkie takie programy kulinarne są robione przez cudzoziemców? - mówił Bulut w telewizji A Haber.

Dodał, że w małych miejscowościach Anatolii czy Tracji można spotkać również Niemców i Francuzów, którzy pod pretekstem kulinarnych odkryć, zbierać mają ważne informacje militarne. Mają przy tym nadużywać gościnności mieszkańców.

- Nasi rodacy są łatwowierni. Otwierają drzwi swych domów, zdradzają swoje tajemnice, opowiadają, gdzie znajduje się miejscowa baza wojskowa, gdzie skład amunicji - przekonywał główny doradca ekonomiczny prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Zastrzegł, że nie przesadza i nie są to teorie spiskowe.

dzb3c68

- Bądźcie czujni - zaapelował do rodaków Bulut. Jak zauważa AFP, polityk mówił prawdopodobnie o programie "Z Europy do Anatolii", w którym szefowie kuchni z Holandii i Włoch omawiają tureckie potrawy.

oprac. A. Jastrzębski

Zobacz też: Samobójstwo 13-latki wstrząsnęło Giżyckiem. Trwa walka z "hejtem" w sieci
dzb3c68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzb3c68
dzb3c68
Więcej tematów