WP

Donos na Jana Tomasza Grossa. Za "znieważenie o. Rydzyka"

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą doniósł do prokuratury na Jana Tomasza Grossa. Historyk, zajmujący się relacjami polsko-żydowskimi miał znieważyć ojca Tadeusza Rydzyka, nazywając go "zażartym antysemitą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Tomasz Gross miał znieważyć o. Rydzyka na konferencji w Paryżu
Jan Tomasz Gross miał znieważyć o. Rydzyka na konferencji w Paryżu (East News)
WP

Słowa, w których złamania prawa dopatrują się pozywający, padły podczas konferencji "Nowa polska szkoła Holokaustu". Odbyła się ona w drugiej połowie lutego w Paryżu, a nagranie można znaleźć na stronie Fundacji Shoah.

- Do znieważania doszło poza granicami naszego kraju, co stanowi dodatkowy aspekt w tej sprawie - powiedział Radiu Maryja Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. O konferencji głośno było we francuskich mediach, które jednak koncentrowały się na antysemickich wypowiedziach, jakie miały paść z widowni.

"Rydzyk tworzy wiele piękna"

WP

- Najgorsze jest to, że nikt na tej konferencji, nie stanął w obronie o. Tadeusza Rydzyka - dodawał Nowak. Jego zdaniem stało się tak dlatego, że konferencję nie zaproszono osób, które mogłyby obiektywnie powiedzieć, kim jest o. Tadeusz Rydzyk.

- Wszyscy wiemy, że dyrektor Radia Maryja tworzy wiele piękna i często mówi o wielkiej tragedii Żydów podczas II wojny światowej - podkreślał Nowak.

Zobacz także: Antysemityzm jako oficjalna polityka? Jan Tomasz Gross: to straszne

WP

W czasie paryskiej konferencji Gross miał też powiedzieć, że "w wioskach Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy w obozach koncentracyjnych". Słowa te spotkały się z mocną krytyką.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP