Trwa ładowanie...
ycipk-21oip3

Doniesienia o Jarosławie Zielińskim. Mariusz Błaszczak ucina spekulacje

Jarosław Zieliński wiceministrem obrony? Takie zmiany miały zajść w Ministerstwie Obrony Narodowej. Odniósł się do tego szef resortu Mariusz Błaszczak. Minister napisał na Twitterze, że "bardzo ceni Jarosława Zielińskiego", ale "to on ustalam politykę kadrową MON, a nie media".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Zieliński i Mariusz Błaszczak
Jarosław Zieliński i Mariusz Błaszczak (PAP)
ycipk-21oip3

Portal Onet.pl podał, że na najbliższym posiedzeniu sejmowa speckomisja ma zaopiniować kandydaturę Marka Łapińskiego, wiceministra obrony na stanowisko szefa Służby Wywiadu Wojskowego. Jego miejsce w resorcie miał zastąpić Jarosław Zieliński, który wcześniej pełnił funkcję wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Zieliński był odpowiedzialny m.in. za policję.

Do sprawy odniósł się minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. "Bardzo cenię Jarosława Zielińskiego, pracując w MSWiA wspólnie zrobiliśmy wiele na rzecz bezpieczeństwa Polski, ale to ja ustalam politykę kadrową MON, a nie media" - czytamy na Twitterze.

Polityk zdradził również nazwisko nowego członka resortu. "Nowym wiceministrem, który zastąpi Marka Łapińskiego będzie Sebastian Chwałek" - zdradził Błaszczak.

ycipk-21oip3

Zobacz też: "Pancerny Marian boli bardziej niż kolano". PiS pod koniec roku ma pod górkę

Jarosław Zieliński został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji 18 listopada 2015 roku. W tegorocznych wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski.

ycipk-21oip3

W jego miejsce wiceministrem resortu zostanie Maciej Wąsik. "Otrzymałem nominacje na zastępcę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nadal też będę pełnił funkcję sekretarza Kolegium ds. służb specjalnych" - poinformował na Twitterze polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21oip3

ycipk-21oip3
ycipk-21oip3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów