Trwa ładowanie...
23-11-2015 20:25

Donald Tusk zwołał szczyt UE-Turcja na niedzielę 29 listopada

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ogłosił na Twitterze, że na najbliższą niedzielę 29 listopada zwołał w Brukseli szczyt UE-Turcja poświęcony migracji.

Donald Tusk zwołał szczyt UE-Turcja na niedzielę 29 listopadaŹródło: WP
d84774w
d84774w

Jak wyjaśnił Tusk, spotkanie ma dodać energii relacjom unijno-tureckim w sprawie migracji oraz pozwolić na powstrzymanie napływu migrantów z Turcji do UE. Szef Rady Europejskiej dodał, że przed zwołaniem szczytu rozmawiał z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu.

Turcja jest głównym krajem tranzytowym dla przybywających do UE uchodźców z Syrii a współpraca z nią ma decydujące znaczenie w obliczu kryzysu związanego z napływem syryjskich uchodźców do Europy. W Turcji schroniło się ponad 2 mln uciekających przed wojną Syryjczyków, jednak bardzo wielu z nich wyrusza w dalszą drogę do UE przez Grecję i Bałkany Zachodnie.

O tym, że specjalny szczyt 28 krajów członkowskich UE z Turcją odbędzie się prawdopodobnie pod koniec listopada, Tusk mówił 12 listopada po zakończeniu nieformalnej Rady Europejskiej na Malcie, również poświęconej kryzysowi migracyjnemu.

d84774w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84774w
Więcej tematów