Trwa ładowanie...
d1v5bo1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Donald Tusk zwołał szczyt UE-Turcja na niedzielę 29 listopada

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ogłosił na Twitterze, że na najbliższą niedzielę 29 listopada zwołał w Brukseli szczyt UE-Turcja poświęcony migracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk zwołał szczyt UE-Turcja na niedzielę 29 listopada
(WP)
d1v5bo1

Jak wyjaśnił Tusk, spotkanie ma dodać energii relacjom unijno-tureckim w sprawie migracji oraz pozwolić na powstrzymanie napływu migrantów z Turcji do UE. Szef Rady Europejskiej dodał, że przed zwołaniem szczytu rozmawiał z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu.

Turcja jest głównym krajem tranzytowym dla przybywających do UE uchodźców z Syrii a współpraca z nią ma decydujące znaczenie w obliczu kryzysu związanego z napływem syryjskich uchodźców do Europy. W Turcji schroniło się ponad 2 mln uciekających przed wojną Syryjczyków, jednak bardzo wielu z nich wyrusza w dalszą drogę do UE przez Grecję i Bałkany Zachodnie.

O tym, że specjalny szczyt 28 krajów członkowskich UE z Turcją odbędzie się prawdopodobnie pod koniec listopada, Tusk mówił 12 listopada po zakończeniu nieformalnej Rady Europejskiej na Malcie, również poświęconej kryzysowi migracyjnemu.

d1v5bo1

Podziel się opinią

Share

d1v5bo1

d1v5bo1
Więcej tematów