Donald Tusk znów zaskoczył. Jego słowa wywołały burzę: "Nie polexit, tylko wypierpol"
Donald Tusk odbywa szereg spotkań promujących jego książkę "Szczerze". I też wyjątkowo szczerze w trakcie jednego z nich mówił o sytuacji w Polsce. Jego słowa już odbiły się szerokim echem.
18.12.2019 | aktual.: 18.12.2019 10:13
- Donald Tusk promuje swoją nową książkę "Szczerze"
- Przy tej okazji bardzo szeroko komentuje sytuację w Polsce
- We Wrocławiu powiedział, że "polexit nam nie grozi, tylko wypierpol"
- Jego słowa to cytat z Ahmeda Goldsteina
Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk gościł we wtorek we Wrocławiu. Promując swoją książkę "Szczerze", mówił oczywiście o sytuacji politycznej w Polsce.
Stwierdził między innymi, że od lat systematycznie występujemy z Unii Europejskiej. Jego zdaniem jednak "Polsce nie grozi polexit na wzór tego, co się stało w Wielkiej Brytanii". Podkreślił, że "w przypadku rządów PiS, nie sądzi, żeby Kaczyński decydował się na hasło polexitu, mając na uwadze, jak duży odsetek Polaków uważa, że nasze miejsce jest w Unii Europejskiej".
Według niego, mówienie o wyjściu z Unii mogłoby oznaczać przegraną. – Ale ktoś powiedział "kochani, tu żaden polexit nam nie grozi, tylko 'wypierpol'" – dodał.
Tusk powiedział jednocześnie, że ta wypowiedź nie jest do końca uzasadniona, bo "nikt z UE nas nie wyrzuci".
Tusk powołał się na słowa Ahmeda Goldsteina. "Czy po Brexit nastąpi WypierPol? Ja już sobie znalazłem kogoś, z kim mogę się ożenić i dostać obywatelstwo cywilizowanego kraju. A wy?" - napisał na Twitterze w 2016 roku. Na swoim profilu w mediach społecznościowych sam pisze o sobie tak: "Urodzony w Hajfie, wychowany w Teheranie, a obecnie mieszkający w Polsce potomek wileńskich Żydów Ahmed pracuje na etacie dla Mossadu. W wolnym czasie tworzy minimalistyczne obrazki satyryczne"
Przeczytaj także: Donald Tusk nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich. W 2025 roku
Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Andrzej Duda miał nie wiedzieć, że jest nagrywany. "Infantylny"
Źródło: TVN24/Gazeta Wyborcza