Trwa ładowanie...
dja3o4l

Donald Tusk w samoizolacji. "Ma objawy COVID-19"

Donald Tusk przebywa w samoizolacji z objawami COVID-19 - podał politico.eu. Szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier Polski czeka na wyniki testów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk w samoizolacji. "Ma objawy COVID-19"
Donald Tusk w samoizolacji. "Ma objawy COVID-19" (Getty Images)
dja3o4l

Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, zdecydował o samoizolacji po wystąpieniu objawów związanych z COVID-19 - przekazał serwisowi politico.eu urzędnik związany z ugrupowaniem Tuska.

- Czeka teraz na wynik testu - przekazał rozmówca portalu.

Serwis przypomina, że 15 października Donald Tusk przewodniczył spotkaniu EPL przed szczytem UE w Brukseli.

dja3o4l

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski wprost: system jest na krawędzi załamania

Na razie Tusk oficjalnie nie potwierdził tych doniesień, a w najnowszej wypowiedzi na w mediach społecznościowych krytykuje przygotowanie polskiego rządu przed drugą falą pandemii.

"Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy - na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was" - napisał Donald Tusk w środę po południu już po doniesieniach politico.eu.

Tusk, były przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski, przejął w grudniu ubiegłego roku przewodnictwo w EPL - sojuszu centroprawicowych partii z całej Europy.

dja3o4l

Szczyt UE w formie zdalnej

Zagrożenie zakażeniem sprawiło, że czwartkowe nadzwyczajne posiedzenie przywódców 27 państw UE o problemach dotyczących pandemii koronawirusa odbędzie się w formie wideokonferencji.

Na poprzednim szczycie, 15 października, unijni liderzy zapowiedzieli dalsze rozmowy na temat przepisów dotyczących kwarantanny, strategii testowania, wspólnej oceny metod testowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dja3o4l

Podziel się opinią

Share
dja3o4l
dja3o4l
Więcej tematów