Trwa ładowanie...
d42gn6q

Donald Tusk spotkał się z Małgorzatą Kidawą-Błońską. "Stawką wyborów jest coś poważniejszego"

Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi doszło do spotkania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Donaldem Tuskiem. - Gdyby KO wygrała wybory, to pani premier nie byłaby premierem malowanym i nie potrzebowałaby za plecami prowadzącego - ocenił były premier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk rozmawiał z dziennikarzami po spotkaniu z Małgorzatą Kidawą-Błońską
Donald Tusk rozmawiał z dziennikarzami po spotkaniu z Małgorzatą Kidawą-Błońską (East News, Fot: Xinhua News)
d42gn6q

- Bardzo się ucieszyłem, kiedy dostałem propozycję tego spotkania. Przyjaźnimy się od wielu lat, współpracujemy ze sobą - tak Donald Tusk komentował w rozmowie z dziennikarzami rozmowę z kandydatką KO na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Nie spotkali się w Polsce, to Kidawa-Błońska poleciała do Tuska. Były premier bardzo ją komplementował. - Pani marszałek stała się nową nadzieją na coś lepszego w polskiej polityce. Nie jestem od tego, by prognozować wyniki czy prowadzić kampanię, ale Polacy potrzebują innych znaków niż tych nasyconych agresją. To też leży na sercu papieżowi z którym się spotkałem - mówił Tusk.

Na tym nie poprzestał. Dodał, że "czuje się kompetentny, by powiedzieć, że bardziej kompetentnej osoby w Polsce niż marszałek sam by nie znalazł".

d42gn6q

Zobacz też: Sondaże przedwyborcze. Marcin Kierwiński i Ryszard Czarnecki reagują

Donald Tusk: "Albo życie pełne nienawiści albo dobre"

Nie obyło się bez oceny obecnej sytuacji w Polsce, choć słowo "PiS" nie padło z ust Tuska. - To, co zdarzy się w Polsce jest ważne dla całej Europy. Agresywny populizm jest znowu w odwrocie. Są sygnały dobrej nadziei. Bardzo się cieszę, że taki znak - pani marszałek - pojawił się w Polsce - kontynuował.

d42gn6q

- Na dobre spotkanie nigdy nie jest za późno - powiedziała z kolei Kidawa-Błońska. Na co Tusk odpowiedział: - Nie zawiodłem się tym spotkaniem.

- Wybór pani Kidawy-Błońskiej to jedna z najlepszych decyzji w PO. Znam ją - jak zdecydowała wziąć sprawy w swoje ręce, tak zrobiła. Gdyby wyborcy i pan Bóg, by dał i KO wygrałaby wybory, to pani premier nie byłaby premierem malowanym i nie potrzebowałaby za plecami prowadzącego - podkreślił Tusk.

Zobacz też: Doniesienia o nowej funkcji Donalda Tuska. Ryszard Czarnecki: "dobra fucha"

Przyznał też, że chciałby zmobilizować Polaków do wzięcia udziału w wyborach, "bo będzie narzekanie". - Stawką jest coś poważniejszego - czy nasze życie będzie ponure, ciemne i pełne nienawiści czy uśmiechnięte i dobre - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42gn6q

Podziel się opinią

Share
d42gn6q
d42gn6q
Więcej tematów